توضیحات محسنی عذایی درباره درگذشت مهسا امینیگزارش کردن صدای ایرانحجت الاسلام غلامحسین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از زحمات ریاست محترم شورای سنجش در این مدت تشکر می کنم. شورای تشخیص در هر دوره توانسته وظایف خود را به خوبی انجام دهد و هر دوره نسبت به دوره قبل در این مسئولیت مهم بهتر عمل کرده است و امیدواریم در این دوره گام های بلندتری برداریم.

وی با بیان اینکه از روسای گذشته مجمع تقدیر و تشکر می کند و برای درگذشتگان طلب مغفرت می کند. در دهه های گذشته در راس امور بوده اند و برخی از اعضای مجمع رئیس جمهور، رئیس مجلس و از نیروهای نخبه هستند و این مجمع با دلسوزی و خیرخواهی و با گرایش های مختلف با این شخصیت های مجرب و نخبه کار می کند. و دیدگاه های تخصصی .

شهادت می دهم که افراد با گرایش های مختلف دیدگاه های علمی خود را در موضوعات مختلف به صورت تخصصی بیان می کردند.

آژه ای تاکید کرد: شهادت می دهم افرادی با گرایش های مختلف دیدگاه های علمی خود را در موضوعات مختلف به صورت تخصصی بیان کردند.

وی با تاکید بر اینکه مصلحت نظام یکی از مهم ترین مسائل و حفظ نظام از تعهدات است، تصریح کرد: رعایت مصالح نظام و ملت از مهم ترین مسائل کشور است. این مجمع بخشی از مصلحت نظام را تامین می کند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه هر حادثه ای مختصات و مولفه های خود را دارد و این حوادث یک سری وجوه مشترک با حوادث قبلی دارد، تصریح کرد: بدون شک دشمن کینه توز که در چهل سال گذشته ضربه خورده و شکست خورده شیطنت بیشتری دارد. امروز عصبانی نسبت به گذشته او که هر چه در توان داشت به میدان آورده است، گفت: وجه اشتراک گذشته این است که با شکست های قبلی و تجربیاتی که به دست آورده آمده است و تمام توان خود را برای ایجاد هرج و مرج و دردسر جمع کرده است.

وی افزود: برخی به سرعت فراموش می کنند و در موضوعاتی که ابعاد آن مشخص نیست سریع تحلیل و قضاوت می کنند و اظهار نظر می کنند.

رئیس قوه قضائیه جزئیات این حادثه را تشریح می کند مهسا امینی درگذشت گفت: خانم امینی چند وقت است که زیر نظر نیروی انتظامی است؟ حوالی ساعت ۱۸:۳۰ در خیابان در روز روشن با حضور برادر و بستگانش به سمت ماشین پلیس در خیابان هدایت شد و به غیر از او چند زن دیگر، ماموران و راننده و از آنجا او را به سالن بردند. و جای دیگری نمی رود و در آن سالن به قول فیلم در جمع افراد زیادی می نشیند و بلند می شود و سپس روی زمین می افتد.

وی افزود: در کمتر از دو دقیقه یک امدادگر پلیس از راه می رسد و بلافاصله آمبولانس می رسد و بلافاصله او را به بیمارستان منتقل می کند و همه این اتفاقات در کمتر از یک ساعت رخ می دهد و همه آنها در حضور مردم است. ” آیا این اتفاق می تواند در عرض یک ساعت رخ دهد؟

ادامه دارد…