توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان شده است / جذب بیش از ۶۰ درصد نیروی کار بدون تطابق تحصیلی با تدریسگزارش کردن صدای ایرانYوصف نوری وزیر آموزش و پرورش در سی و ششمین گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور با اشاره به قانون رتبه بندی معلمان گفت: اگر من رئیس جمهور بودم لایحه رتبه بندی را پس می گرفتم. در ابتدای دولت پول نبود اما آقای رئیس جمهور لایحه را پس نگرفتند و اعتباری ماندگار برای آن گذاشتند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی ۸ استان کشور کمتر از میانگین سرانه کشور است، گفت: در حال حاضر بسیاری از مدارس کم کار هستند. در ابتدای دولت حدود ۸۰۰۰ مدرسه موقت و دستباف داشتیم و ۱۳۰۰۰ مدرسه ما آبنمای بهداشتی نداشتند. جذب معلم سال‌هاست که به روش‌های مختلف انجام می‌شود، اما بیش از ۶۰ درصد از این افراد که جذب آموزش و پرورش شده‌اند، در رشته‌هایی فارغ‌التحصیل شده‌اند که با دروسی که تدریس می‌کنند همخوانی ندارد و جنسیت آنها بیشتر از زنان است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در فکر اختصاص ۵۰ درصد مراکز آموزشی به ۵۰ هنرستان بودیم که تاکنون تنها ۳۶ درصد محقق شده است. مدارس تیزهوشان به دلیل تداخل نامناسب دچار افت شده بودند که خوشبختانه رو به بهبود است. چیزی به نام بیمه آموزش و پرورش نداشتیم. بانک سرمایه حدود هزار میلیارد تومان است یعنی نیمی از بودجه آموزش و پرورش بدهکار است، سرایدار و نیروی حراست نداریم. ما با چنین شرایطی سیستم آموزشی را شروع کردیم.

نوری با اشاره به قانون رتبه بندی معلمان گفت: اگر من رئیس جمهور بودم لایحه رتبه بندی را پس می گرفتم. در ابتدای دولت پول نبود اما آقای رئیس جمهور لایحه را پس نگرفتند و اعتباری ماندگار برای آن گذاشتند.

به دانشگاه فرهنگیان توجه ویژه ای شده است

وی با بیان اینکه قبل از اینکه دولت به دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک مدرسه کوچک نگاه می کرد، گفت: وی گفت: امروز توجه ویژه ای به دانشگاه فرهنگیان شده است. برای آموزش هر یک از ۶ رشته آموزشی، آموزش های مهارتی در دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ۴۶۰ هزار مهرآفرینی که قرار بود به صورت رسمی در آموزش و پرورش استخدام شوند به دلیل نداشتن کد استخدامی نتوانستند وارد مجموعه آموزش و پرورش شوند. امسال برای اولین بار اساتید دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی از حقوق و مزایایی برابر با اساتید سایر دانشگاه های کشور برخوردار خواهند شد.