توجه به نخبگان فقط با حرف محقق نمی شودبه گزارش صدای ایران، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز سه شنبه پنجم مهرماه در دوازدهمین اجلاس سراسری نخبگان گفت: این برای من یک توفیق است که در بین نخبگان در این جلسه حضور دارم و از نظرات آنها استفاده کردم. درخواست من این است که بیان دیدگاه نخبگان به این جلسه که سابقه ای نمادین دارد محدود نشود.

وی افزود: ارتباط با نخبگان باید از طریق بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری و از طریق دانشگاه ها، وزرا و خود نخبگان حفظ شود و نکات، پیشنهادات و دیدگاه های عزیزان منتقل شود.

توجه به نخبگان فقط با حرف محقق نمی شود

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز اراده جدی برای توجه به نظر نخبگان در دولت وجود دارد تا شاهد تغییر رویه خود باشیم. این نگاه تحول آفرین که در نخبگان بیش از سایرین وجود دارد، زمینه بسیار مناسبی را برای تحقق ایده دولت مبنی بر تحول در حوزه های علمی و به ویژه در حوزه های عملکردی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه دولت با تمام امکانات برای رفع مشکلات و نیازهای کشور در خدمت نخبگان است، گفت: بسته کامل اتاق عمل را به یکی از کشورهای همسایه هدیه بردم و مسئولان آن کشور تعجب کردند. با تولید تجهیزات اتاق عمل توسط ایران.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مشکل غارت مغزها را داریم، تاکید کرد: دشمن به طرق مختلف سعی در غارت مغزها دارد.