تقویت ایران در گرو تقویت تک تک مردم ایران استگزارش کردن صدای ایرانمحمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۵ مرداد) شورای اسلامی، گفت: ۵ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامی می دارم و به همین مناسبت به روح پاک سید آزادگان مرحوم سید علی اکبر ابوترابی. با درود…

وی گفت: جمعیت آزاده و خانواده های صبور آنان ذخایر ارزشمند کشور هستند که آرامش و آسایش بهترین سال های زندگی خود را فدای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم کرده اند. ایران همیشه قدردان آزاد سرافراز خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: در آستانه سالگرد کودتای ۲۸ مرداد آمریکا، باید تاکید کرد که ملت ایران هیچ گاه لیست بلند دشمنی، عهد شکنی، اعتماد شکنی را فراموش نخواهد کرد. غارت و جنایت و دخالت قدرت های بیگانه به ویژه ایالات متحده آمریکا سندی است که ماهیت مستکبران را آشکار می کند. او همیشه جلوی چشمانش نیست و خواهد بود.

قالیباف گفت: سهمیه ۲۸ مرداد یکی از مصادیق انکارناپذیری است که به ما یادآوری می کند وقتی نظام منافع خود را در خطر می بیند بی ارزشی دموکراسی آشکار می شود و استقلال کشورها به خطر می افتد.

رئیس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکای امروز همان آمریکای ۷ مرداد است، تصریح کرد: سطح و عمق نگاه استکباری آنها به مردم سایر کشورها از جمله ایران تغییر نکرده است. مستقل، زیرا ایران در دستور کار هیئت حاکمه این کشور قرار دارد.

وی افزود: اگر روزی آمریکا با استخدام عده ای در این کشور کودتا کرد، در سال های بعد از هیچ تلاشی برای براندازی انقلاب اسلامی ایران فروگذار نمی کرد، همان طور که از دشمن سفاک حمایت کرد. تمام توانش در جنگ ایران».

قالیباف خاطرنشان کرد: آمریکا جنگ همه جانبه اقتصادی را علیه جان و مال ملت ایران تدارک دیده و یک کمپین غیرقانونی بین المللی برای سلب حقوق مسلم ایران به راه انداخت.

وی گفت: آمریکا مهم ترین حامی غده سرطانی رژیم صهیونیستی یعنی منشأ شرارت و جنایت در منطقه بود و گروه های تکفیری را برای از بین بردن امنیت و تمامیت ارضی کشورهایی مانند ایران تجهیز کرد و همه چیز را زیر پا گذاشت. قواعد حقوقی و بشردوستانه خون پاک فرزندان برومند ملت ایران را مانند سردار حاج قاسم سلیمانی به خاک و خون کشید.

متکبران هرگز قابل اصلاح نیستند

قالیباف تاکید کرد: تاریخ جنایات آمریکا به ملت ایران آموخته است که مستکبرین هرگز قابل اصلاح نیستند و آنچه استقلال و آزادی مردم ایران را تضمین می کند تنها تبدیل شدن به ایران قدرتمند است و تقویت ایران در گرو قدرت هر کدام است. شخصی. مردم ایران هستند.

رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران با توکل به خدا انشاءالله موانع پیشرفت و توسعه را برطرف کرده و مستکبران را مانند گذشته ناامید خواهند کرد.