تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر جزء لاینفک تهیه خمیر هستند و قبل از فرآیند پخت به محصولات نانوایی اضافه می شوند تا با تولید دی اکسید کربن حجم محصول نهایی را افزایش دهند. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است در این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را بررسی کنیم.

جوش شیرین در واقع بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذا مخلوط می شود. در دمای فر دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش با مخلوط شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین در این مرحله باید سریع حرکت کنید مواد را سریع آماده کرده و در فر قرار دهید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت خارج شده و حجم محصول نهایی را کاهش می دهد.

پودر نان یک ماده پیچیده تر است و از پرکننده هایی مانند جوش شیرین و نشاسته با یک ترکیب اسیدی مانند اسید تارتاریک تشکیل شده است. هنگامی که از بیکینگ پودر استفاده می شود ، مقداری دی اکسید کربن پس از مخلوط شدن مواد در دمای اتاق آزاد می شود ، اما بیشتر در حین پخت تولید می شود. کدام یک از دو ماده ای که باید در دستور پخت استفاده شود بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و اگر با ترکیبات اسیدی مانند آب و ماست موجود در مخلوط نباشد ، طعم تلخی را ایجاد می کند ، اما پودر نان حاوی هر دو ترکیب اسیدی و قلیایی است و بنابراین بر طعم آن تأثیر نمی گذارد. به

دستورالعمل استفاده از بیکینگ پودر به طور کلی حاوی سایر مواد خنثی مانند شیر است. البته به جای جوش شیرین می توان از بیکینگ پودر استفاده کرد ، اما وقتی که به عنوان مثال در دستورالعمل تهیه کیک ، بیکینگ پودر توصیه شده است ، نباید از جوش شیرین استفاده کرد ، زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم نیست. از کیک ، اما می توان به خامه تارت اضافه کرد. به جای بیکینگ پودر از پودر نان استفاده می شود.

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و سبک غذا نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و پزشک اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید

کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

با پنج ماده غذایی چربی شکم را کاهش دهید

خمیر ترش یا جوش شیرین
دیدگاهتان را بنویسید