تغییر چهره لعیا زنگنه در ۶۰ سالگی / از دیدن عکسهای او شوکه می شوید ! + عکس ها


بیوگرافی لعیا زنگنه

لعیا زنگنه متولد ۱۴ مرداد ۱۳۴۴ در تهران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است.پدرش یاشار زنگنه معاون اسبق نظام مهندسی استان اصفهان و نام مادرش مهدیه موسوی است که اصالت لر بختیاری منطقه اقلید فارس را دارند.

او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر می باشد، یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده است.

از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد.و در سال ۱۳۷۵ با نقش آفرینی فیلم راز مینا ساخته عباس رافعی وارد عرصه سینما شد.وی در دوران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در کنج تنهایی بازی کرد. اولین کار حرفه ای اش در تئاتر ، بازی در نمایش یادگار سال های شن علی رفیعی ، ۱۳۷۱بود.

در سال ۱۳۷۴ سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده از شبکه دو پخش شد، سریالی که بسیار پربیننده شد و بازیگری چون لعیا زنگنه، پارسا پیروز فر، رامین پرچمی و مرحوم حسن جوهرچی را به شهرت رساند.

او مدتی ایران نبود و تعداد فیلم های سینمایی اش محدود است.خودش می گوید گزیده کار کردم برای پذیرفتن هر نقش ابتدا باید گروه را دوست داشته باشم، حتی اگر کار هم ضعیف باشد نسبت مناسبی با گروه ممکن کنم حاضرم در فیلم حضور یابم.

یکی از بازی های دیده شده از لعیا زنگنه مدارصفر درجه است که از ۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ از شبکه یک به روی آنتن رفت. لعیا زنگنه در این سریال نقش زینت الملوک جهانبانی را بازی کرده است.

او در ماه رمضان ۱۳۹۲ در سریال طرفدار مادرانه ایفای نقش کرد. فیلم خصوصی یا زندگی خصوصی فیلمی به کارگردانی محمدحسین فرح بخش، نویسندگی اصغر نعیمی و تهیه کنندگی عبدالله علیخانی ساخته سال ۱۳۹۰ است. که لعیا زنگنه در آن ایفای نقش کرده است.