تغذیه موقت – رژیم کاهش وزن


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی خود وزن کم کنیم

سه رکن کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). اگرچه ما همیشه به دو مورد اول توجه زیادی می کنیم ، اما اغلب سوم را نادیده می گیریم.

چه در محل کار باشیم و چه به مهمانی برویم ، تأخیر در غذا خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه زمانی چیست؟

تغذیه موقت شامل همگام سازی نمونه های غذا با ساعت بیولوژیکی شما است. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی ، ریتم انتقال دهنده های عصبی و الگوها. هر روز یک میان وعده خاص بخورید؟).

تغذیه موقت در سال 1986 توسط متخصص تغذیه فرانسوی ، دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین ایجاد شد و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما بر اساس دوره های موزون در طول روز کار می کند ، بنابراین بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید هر اندام بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل ، متخصصان پزشکی چینی درمان های خاصی را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته فوق بطنی (SCN) است که ساعت بدن را زیر نظر دارد و دائماً اطلاعات مربوط به تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما را دریافت می کند. این ساعت مچی همچنین ساعت زیست محیطی را در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها مدیریت می کند.

بر اساس مطالعه The Big Breakfast ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای تغذیه ای را از آن دریافت می کنید. طبق این مطالعه ، صبحانه شما باید سرشار از غذاهای سنگین و سرشار از انرژی باشد و صبحانه شما باید کالری کمی داشته باشد.

مطالعه دیگری می گوید شام سنگین باعث افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد ، که می تواند منجر به افزایش قند خون بعد از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید که ارزان قیمت شوید و پهنای باند پایینی را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. زمان صبحانه تا ناهار و شام باید 4-5 ساعت باشد. با این حال ، فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی انباشته تجزیه شود.

کارگران وظیفه ای به دلیل چرخه بیولوژیکی (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا / ناشتایی) در معرض افزایش وزن و بیماریهای متابولیک هستند.

غذا خوردن به موقع چه فایده ای دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند تأثیرات مثبت زیادی بر بدن داشته باشد ، به عنوان مثال:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

حداکثر فواید مواد مغذی خورده شده

از مدیریت اجتناب کنید

کاهش چربی

کلسترول تنظیم شده

خطر بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد

خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید