تعداد و اسامی زائران جان باخته ایرانی اعلام شدگزارش کردن صدای ایران از رکنا، مدیرکل اداره و روابط عمومی سازمان حج و زیارت از فوت ۳ زائر کشورمان در عربستان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰ زائر به دلایل مختلف در بیمارستان بستری و تحت مداوا هستند که البته در وضعیت مطلوبی قرار دارند. وضعیت. است.

مدیر کل ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت از فوت سه نفر از زائران کشورمان در عربستان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰ زائر به دلایل مختلف در بیمارستان بستری و تحت مداوا هستند که البته حال عمومی آنها خوب است. .

وحید اسکندریبا اظهار داشت: دو نفر از زائران فوت شده زن و نفر سوم مرد بودند. خانم های متوفی خانم زینب ملاحی از استان هرمزگان و خانم اکرم موسوی از تهران می باشند.

وی با بیان اینکه ابراهیم خوشکیش نیز به دلیل بیماری دارفانی دارفانی را وداع گفت، ادامه داد: یکی از این عزیزان قبل از اعمال و آداب ایام تشریق دار فانی را وداع گفت و ۲ نفر بعد از ایام تشریق به رحمت خدا رفتند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ زائر کشورمان در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۴ نفر در بیمارستان عربستان و مابقی در بیمارستان مرکز پزشکی حج تحت مداوا هستند. وضعیت عمومی خوب است

هفتم مردادماه آخرین کاروان حجاج به کشور بازمی گردد

اسکندری در خصوص بازگشت حجاج نیز گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده آخرین کاروان حجاج ایرانی هفتم مرداد ماه جاری فرودگاه عربستان را ترک کرده و راهی کشورمان می شود.

۳۹ هزار و ۶۳۰ زائر کشورمان با ۳۰۱ کاروان راهی ایران می شوند.

مدیر حمل و نقل عملیات حج ۱۴۰۱ نیز پیشتر درباره بازگشت حجاج ایرانی گفت: ۳۹ هزار و ۶۳۰ زائر کشورمان به تدریج از سرزمین وحی خارج شده و در قالب ۳۰۱ کاروان راهی نقاط مختلف ایران خواهند شد.

کامران اکبری با بیان اینکه ۱۴۱ کاروان مدینه بعد از فرودگاه این شهر و ۱۶۰ کاروان مدینه قبل از فرودگاه جده به کشور باز می گردند، گفت: انتقال زائران به مدینه و فرودگاه جده بدون مشکل و طبق برنامه ادامه دارد.

وی بیان کرد: از شامگاه ۵ تیرماه پروازها از فرودگاه مدینه به مقصد ایران آغاز می شود و اولین پروازها به سه شهر بندرعباس، مشهد و تهران خواهد بود.

اکبری با بیان اینکه پروازهای فرودگاه جده به کشورمان از سوم تیرماه آغاز شده است، گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده حجاج امسال با ۹۳ پرواز از فرودگاه جده و ۷۰ پرواز از فرودگاه مدینه به کشور بازخواهند گشت.

وی از زائران کشورمان خواست تا بارهای خود را در قالب دو گونی با وزن مشخص ۲۰ کیلوگرم تهیه کنند و از تهیه بارهای خارج از استاندارد که برای کاروان و زائران مشکل ایجاد می کند، خودداری کنند.

مدیر حمل و نقل عملیات حج ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرد: پروازهای فرودگاه های جده و مدینه به ترتیب تا پایان شب ۱۵ و ۱۷ مردادماه تکمیل و تمامی زائران به کشور منتقل شوند.

به گزارش صدای ایران، اکبری با بیان اینکه دستورالعمل نحوه و زمان تحویل بار و انتقال زائران به فرودگاه جده به مدیران کاروان ها ابلاغ شده است، افزود: حدود ۱۷ هزار و ۲۰۰ زائر مدینه منوره پس از فرودگاه این شهر راهی ایران می شوند.

وی با قدردانی از تلاش های مسئولان و کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در عملیات انتقال زائران به سرزمین وحی، ابراز امیدواری کرد که عملیات بازگشت نیز به خوبی انجام شود.