تظاهرات گرگ ها در حمایت از رئیس جمهور سابق زندانی ساکاشویلیتاریخ انتشار:

حداقل پنجاه هزار نفر شامگاه 14 اکتبر در تفلیس تجمع کردند و خواستار آزادی میخائیل ساکاشویلی شدند. رئیس جمهور سابق گرجستان که با مشکل از تبعید بازگشت ، اوایل ماه جاری به زندان افتاد. او باید به 6 سال زندان محکوم شود ” سوء استفاده از قدرت »، از نظر سیاسی محکوم می کند. پس از هشت سال تبعید ، میخائیل ساکاچویلی همچنان به صحنه سیاسی کشورش تکیه می کند.

میدان آزادی سیاه پوش ، مردم و پوستر ” بدون آزار سیاسی! »

میخائیل ساکاشویلی نامه ای از سلول خود برای معترضان ارسال کرد که توسط وکیلش خوانده شد و خواستار تأسیس کشورش شد. ” چراغ دموکراسی است “و” نجات گرجستان از طریق وحدت ملی و صلح ». « چرا امروز در گرجستان هستم؟، او نوشت. از آنجا که من نمی توانم در اوکراین اینقدر خوشحال باشم ، وقتی در سرزمین محبوبم این همه ظلم را می بینم ، نمی توانم در جای دیگری باشم. »

رئیس جمهور سابق که هشت سال در تبعید بود ، در اوایل اکتبر در آستانه انتخابات مهم شهرداری مخفیانه به گرجستان بازگشت. او به سرعت دستگیر شد و در اعتراض اعتصاب غذا کرد.

همچنین بخوانید: گرجستان: میخائیل ساکاشویلی زندانی به اعتصاب غذای سیاسی خود ادامه می دهد

30 اکتبر شهرداری: حزب میخائیل ساکاچویلی در دور دوم رقابت می کند

تاکنون دولت گرجستان تاب آوری نشان داده است. نخست وزیر ایراکلی گاریباشویلی رئیس جمهور سابق خود را اعلام کرد بگذار تمام مجازاتش را بگیرد ».

با این حال ، به لطف آزادی وی از زندان روستوی و تعداد زیادی از حامیانش در عصر امروز پنجشنبه در تفلیس گرد هم آمدند ، میخائیل ساکاچویلی به مبارزه خود ادامه می دهد. در 30 اکتبر ، دور دوم انتخابات شهرداری ها در بسیاری از شهرهای کشور با نامزد حاکم رویای گرجی ، الیگارخ بیدزینا ایوانیشویلی و جنبش متحد ملی میخائیل ساکاچویلی رقابت می کند.

همچنین بخوانید: شهرداری در گرجستان: پیروزی آشکار حزب حاکم ، جهش مخالفت در شهرهای بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید