تصادف ۲۰۶ با تشییع در اردستان / ۳ نفر جان باختند / مقصر حادثه اعلام شدگزارش کردن صدای ایرانساعت ۲۲:۴۰ امشب با سامانه ۱۱۵ اصفهان تماس گرفتند و از برخورد خودروی ۲۰۶ با عابران پیاده خبر دادند.

وی افزود: ۴ دقیقه پس از اولین تماس اورژانس، اولین آمبولانس در محل حادثه حاضر شد و مشخص شد خودروی ۲۰۶ با عزاداران حاضر در یکی از هیئت ها برخورد کرده است.

رئیس پلیس راه استان اصفهان نیز در این خصوص گفت: ساعت ۲۲:۴۰ شب گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه پژو با موکب عزاداران در مسیر شمال به جنوب بلوار شهید مفتح حدفاصل میدان امام حسن (ع) و هفت تیر. میدان متأسفانه تعدادی از عزاداران حسینی مجروح شدند و تاکنون ۳ نفر مرد ۵۷ ساله و دو زن ۶۵ و ۷۰ ساله جان خود را از دست داده اند.

وضعیت یک کودک ۷ ساله در میان مجروحان وخیم گزارش شده است.

تمامی مجروحان به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا هستند.

مسئول هیئت عزاداری مقصر شناخته شد

به گفته وی، متاسفانه در این حادثه دلخراش، تیم مربوطه بدون هماهنگی قبلی با پلیس شهرستان و بدون رعایت نکات ایمنی، علیرغم تاکیدات مکرر و تذکرات لازم در این خصوص چه در جلسات متعدد با تیم ها و چه در سطح شهر، پاسخگو بود. رسانه ها در خصوص حرکت دسته عزاداری در مسیر حاشیه ای و تاریک توسط عزاداران سیاهپوش دنبال شده است.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: پلیس حتی برای اکثر هیئت های عزاداری فراتر از وظیفه عمل کرد که برای جلوگیری از این گونه حوادث، پوشش پلیس یار محرم و حتی تجهیزات ترافیکی تهیه و در دسترس قرار گرفته است.

وی گفت: مقصران حادثه; راننده پژو و مسئول کمیته مربوطه (هر کدام به میزان ۵۰ درصد) توسط کارشناسان پلیس راه مقصر شناخته شدند.