تحقیقات چاقی کودکان | چاقی و کودکان و خانواده های اسپانیایی تبار


کمیته اطفال OMA هر ماه یک به روز رسانی تحقیقات چاقی متمرکز بر کودکان را بررسی می کند تا به شما کمک کند تا در مورد آخرین یافته ها به روز باشید. این ماه به پیشگیری از چاقی در میان کودکان و خانواده های اسپانیایی تبار می پردازد.

مداخلات پیشگیری از چاقی مبتنی بر خانواده در میان کودکان و خانواده های اسپانیایی تبار: مروری بر محدوده

خلاصه مقاله

از ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ اکتبر، ماه میراث ملی اسپانیایی تبار آمریکایی است که به تجلیل از نسل‌های آمریکایی اسپانیایی تبار و کمک آنها به ملت، جامعه و فرهنگ ما اختصاص دارد. اسپانیایی ها و لاتین تبارها دومین جمعیت نژادی یا قومی در ایالات متحده هستند (سفیدپوستان ۵۷.۸٪، اسپانیایی ۱۸.۷٪، سیاهپوستان ۱۲.۴٪، آسیایی ۶٪). جمعیت اسپانیایی و لاتین تبار چاقی نامتناسبی را در بین کودکان و بزرگسالان تجربه می کند. این بررسی دامنه‌ای از مداخلات پیشگیری از چاقی مبتنی بر خانواده، شکاف‌های دانش ما را با بررسی ویژگی‌های ۱۳ مطالعه مبتنی بر خانواده روشن می‌کند. مقاله کامل را بخوانید.

بررسی مقاله

از آنجایی که جوانان اسپانیایی تبار به طور نامتناسبی تحت تأثیر چاقی قرار می گیرند، آنها همچنین نرخ بالاتری از بیماری های همراه مانند فشار خون بالا، دیس لیپیدمی، و اختلال در تحمل گلوکز و همچنین پیامدهای روانی اجتماعی مانند کاهش کیفیت زندگی و انزوای اجتماعی را تجربه می کنند. جوانان اسپانیایی تبار نیز یکی از جمعیت‌هایی هستند که سریع‌ترین رشد را دارند. این عوامل پرداختن به نابرابری های چاقی در جوانان اسپانیایی تبار به منظور بهبود برابری سالم را ضروری می کند.

این بررسی محدوده‌بندی از روش‌های توسعه‌یافته توسط Arskey و O’Malley پیروی کرد و از سؤالات زیر استفاده کرد. ۲) آیا استراتژی های مبتنی بر خانواده موجود، SDoH را برای رفع نیازهای خانواده های اسپانیایی در نظر می گیرد؟ ۳) استراتژی های موجود مبتنی بر خانواده با خانواده های اسپانیایی تا چه حد شامل همکاری میان سهامداران جامعه است؟

تنها ۱۳ مطالعه معیارهای تعریف شده به عنوان تجربی، بررسی شده، منتشر شده بین سال های ۲۰۱۰-۲۰۲۰ را برآورده کردند و به عنوان یک مداخله پیشگیری از چاقی مبتنی بر خانواده در میان جوانان و خانواده های اسپانیایی توصیف شد (تعریف شده به عنوان داشتن ۷۵٪ از جمعیت مورد مطالعه که خود را اسپانیایی یا اسپانیایی معرفی می کنند. لاتین) با تمرکز بر یک یا چند رفتار مرتبط با تغذیه، فعالیت بدنی، کاهش رفتارهای بی تحرک/ زمان تماشای صفحه یا بهبود خواب. خانواده ها به این صورت تعریف می شوند که حداقل یکی از والدین / قیم بالای ۱۸ سال و فرزندان ۵ تا ۱۸ سال داشته باشند.

شایان ذکر است، چهار مطالعه (۳۱%) بهبودهای بالینی قابل توجهی در BMI، چهار مطالعه (۳۱%) بهبود در رفتارها یا دانش مرتبط با تغذیه و سه مطالعه (۲۳%) بهبود در فعالیت بدنی را گزارش کردند.

نمونه هایی از عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت (SDoH) که شامل فرهنگ، زبان و عوامل زمینه ای می شود. مطالعات از ابزارهای مختلفی مانند مطالب خواندنی اقتباس شده، کتاب های کار و دستور العمل های ارائه شده به زبان اسپانیایی استفاده کردند. رسانه های فرهنگی در قالب تله رمان; و روش های خاص مقابله با استرس ناشی از مهاجرت، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و موانع تغییر رفتار. نمونه‌هایی از همکاری‌های اجتماعی شامل استفاده از هیئت مشاوران جامعه، درگیر کردن پزشکان و سایر ذینفعان، و همچنین استفاده از مروجین یا مربیان بهداشت عمومی جامعه که اعضای جامعه اسپانیایی زبان هستند.

نقاط قوت مطالعات مورد بررسی در این مرور شامل مطالعات کارآزمایی کنترل تصادفی دقیق، میزان ماندگاری متوسط ​​تا بالا، گنجاندن خانواده‌هایی با پیشینه‌های موقعیت اجتماعی-اقتصادی پایین، سطوح بالای همکاری جامعه و استفاده از مواد سازگار فرهنگی به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی بود.

در حالی که تقریباً تمام مطالعات در این بررسی از همکاری‌های جامعه استفاده می‌کردند، تنها نیمی از آنها به SDoH پرداختند، که نشان دهنده شکست در استفاده از این همکاری‌های جامعه برای رسیدگی به SDoH و اتصال خانواده‌ها به منابع است. نویسندگان این بررسی بر اهمیت استفاده از پروموتورها به عنوان مدلی برای پیاده سازی تاکید کردند. پروموتوراها به دلیل آشنایی با جامعه محلی اسپانیایی زبان و فرهنگ، ارزش ها و هنجارهای اسپانیایی، بخش اساسی هر برنامه خانواده محور هستند. پروموتورها از طریق مراقبت، تجربیات مشترک، ایجاد اعتماد در تحقیقات و توانایی ایجاد انگیزه در خانواده ها برای انطباق با تغییرات طولانی مدت، تأثیر قابل توجهی بر مداخلات چاقی در تحقیقات قبلی نشان داده اند.

نیاز به تعداد بیشتری از مطالعات در مورد برنامه های خانواده محور برای جوانان اسپانیایی تبار و خانواده هایی که با چاقی دست و پنجه نرم می کنند وجود دارد. این بررسی می تواند با گنجاندن مطالعات بیشتر و همچنین مطالعاتی که به زبان اسپانیایی نوشته شده و در سایر کشورهای اسپانیایی زبان انجام می شود، تقویت شود، زیرا ممکن است بینشی در مورد مؤلفه ها یا استراتژی های فرهنگی ناشناخته ارائه دهند. مطالعات آینده باید اثرات فرهنگ پذیری و پویایی خانواده را بر مشارکت بررسی کند، روش‌های نظری مختلف را آزمایش کند، SDoH را به طور کامل‌تر و منسجم‌تر مورد بررسی قرار دهد، به استفاده از همکاران جامعه مانند پروموتورها ادامه دهد، و همچنین به تعریف مشارکت خانواده و روش‌های ارزیابی کمک کند. بدون این اطلاعات، ما برای رسیدگی کامل به نابرابری های مشاهده شده در چاقی و بهبود برابری سلامت برای جوانان و خانواده های اسپانیایی تبار خود مجهز نیستیم.

منابع اضافی

منابع بیشتری را که توسط کمیته اطفال OMA تهیه شده است را در صفحه منابع کودکان ما بیابید. در آنجا مرور مقاله های بیشتری در مورد موضوعات مختلف مرتبط با چاقی و همچنین منابع عمومی برای پزشکان و خانواده ها خواهید یافت.