تحریم های جدید آمریکا علیه بنیاد پانزدهم ایران


به گزارش صدای ایران، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بنیاد ۱۵ خرداد را به دلیل تعیین جایزه چند میلیون دلاری برای درگذشت سلمان رشدی، نویسنده کتاب آیات شیطانی، تحریم کرده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم در اطلاعات مالی در این باره گفت: ایالات متحده از عزم خود برای ایستادگی در برابر تهدیدات مقامات ایرانی علیه حق آزادی بیان، آزادی مذهب و آزادی مذاهب دست بر نمی دارد. اعتقاد و همچنین آزادی مطبوعات جهانی. .

وی افزود: این اقدام جنایتکارانه – که مورد تشویق ایران است – وحشتناک است. برای سلمان رشدی پس از قتل به جانش آرزوی بهبودی کامل داریم.

بر اساس این تحریم، تمامی دارایی های این بنیاد در آمریکا و هر نهادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت مالکیت این نهاد باشد، مسدود می شود و هر فردی که با این نهاد مبادلات مالی داشته باشد، با تحریم های آمریکا مواجه خواهد شد.

به گزارش صدای ایران، بنیاد پانزده خرداد یکی از مؤسسات خدماتی است که در سال ۱۳۶۰ به دستور امام (ره) برای محرومیت زدایی و رفع مشکلات اقتصادی خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی تأسیس شد. .