تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهیم امنیت مردم به خطر بیفتد


به گزارش صدای ایران، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور که برای شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، پس از سخنرانی در این نشست و برگزاری چند برنامه جانبی دیگر، عصر جمعه (۱ مهر) با استقبال معاون اول و معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری وارد تهران شد.

همچنین آیت الله رئیسی در نشست خبری با خبرنگاران درباره ابعاد سفر خود به نیویورک گفت: مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی برای تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی، پرهیز از یکجانبه گرایی، پرهیز از استانداردهای دوگانه در موضوع تروریسم بود. حقوق بشر و موضوع هسته ای تاکید ما بود و به دیدگاه های دوگانه و چندگانه ای که در غرب وجود دارد اعتراض کردیم.

رئیسی: تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهیم امنیت مردم به خطر بیفتد

وی افزود: دشمنان سعی کردند صدای ملت ایران را نشنوند، صدای ملت ایران صدای اقتدار و مظلومیت بود، صدای ملت ایران صدای مظلومیت شهدایی چون حاج قاسم بود و در در این شرایط، دشمنان در برنامه ریزی برای نشنیدن صدای مردم موفق نبودند.

رئیس جمهور گفت: مظهر حضور امروز ملت ایران در سراسر کشور مظهر اقتدار و عزت جمهوری اسلامی است.

وی افزود: زمینه کار و تلاش برای مسئولان بسیار مهیا است و امروز علاقه و زمینه کار تجاری با ایران بسیار زیاد است.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز جایگاه جمهوری اسلامی ایران جایگاه بسیار بالایی برای حل مسائل منطقه ای است. در مجمع عمومی سازمان ملل به این نکته اشاره کردیم که سازمان ملل متحد سازمان ملل است نه سازمانی متاثر از قدرت های بزرگ و این نکته به صراحت به دبیرکل سازمان ملل نیز ابلاغ شد. گفتم.

به گزارش صدای ایران، آیت الله رئیسی پس از شرکت و سخنرانی در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شرکت و سخنرانی در اجلاس تحول آموزش و پرورش در یونسکو، دیدار با برخی از مراجع تقلید و دیدار با صاحب نظران و سیاست خارجی به نیویورک سفر کرد. کارشناسان آمریکا صبح امروز به وقت ایران برای دیدار با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی، برگزاری نشست خبری و دیدار با ایرانیان مقیم این کشور، نیویورک را به مقصد تهران ترک کرده بود.

رئیس جمهور در این سفر همچنین با رئیس جمهور فرانسه، رئیس جمهور بولیوی، نخست وزیر پاکستان، نخست وزیر عراق، رئیس جمهور سوئیس، نخست وزیر لبنان، نخست وزیر ژاپن، رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد. فنلاند، رئیس جمهور صربستان، نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور زیمبابوه. و دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کردند.

سفر رئیس جمهور به نیویورک در ادامه تلاش ها برای تحقق «نظم عادلانه بین المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی» صورت گرفت.

رئیس جمهور بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی به محض ورود به نیویورک در اجلاس تحول آموزش سازمان ملل که با همکاری یونسکو برگزار شد، اظهار داشت که معتقدیم تحول در آموزش بدون توجه به خانواده امکان پذیر نخواهد بود. ، عدالت و معنویت و گفت: ایران سند تحول است. فاندین آموزش خود را بر اساس فلسفه تعلیم و تربیت ایرانی-اسلامی و بدون تکیه بر رویکردهای سکولار تک بعدی مندرج در سند ۲۰۳۰ تدوین کرده است.

رئیس جمهور اسلامی ایران همچنین برای اولین بار در هفتاد و هفتمین اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک شرکت کرد.

اولین حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل با ابتکار ویژه وی و بالا بردن چهره سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی همراه بود که به سرعت به خبری مهم تبدیل شد تا بار دیگر جهان شاهد جنایت آمریکا و عزم ایران در پیگیری این موضوع باشد. این جنایت