تجمع اعتراضی روحانیون قم به طرح بانکداری اسلامیگزارش کردن صدای ایرانجمعی از طلاب و طلاب حوزه علمیه قم در خصوص تصویب طرح بانکداری اسلامی شورای اسلامی روز یکشنبه در مدرسه فیضیه قم تجمع اعتراضی برگزار کرد.

راهپیمایی با عنوان قیام حوزویان علیه مبارزه با خدا

بر اساس این گزارش، این تجمع با عنوان «قیام حوزویان علیه جنگ با خدا» و اعلام برائت از طرح بانکی شورای اسلامی با حضور حدود ۱۵۰ نفر از طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه قم برگزار شد.

طلاب و طلاب حوزه علمیه قم طرح بانکداری اسلامی را دارای مشکلات فراوانی دانستند که هنوز مشکلات گذشته بانکداری را برطرف نکرده است.

موضوعاتی که دانش آموزان به آنها اعتراض داشتند:

موضوعاتی که دانشجویان نسبت به آن اعتراض داشتند عبارتند از: «هنوز منابع و تسهیلات پولی و مالی در دسترس مردم و تولید نیست»، «استفاده کنندگان از منابع بانکی هنوز درصد کمی از سرمایه داران هستند»، «پول آفرینی و نقش». بانک‌های خصوصی و خصولتی در ایجاد تورم هنوز حل نشده است و «تخریب ارزش پول ملی و تورم افسارگسیخته ناشی از فعالیت‌های مالی بدون پشتوانه بانک‌های خصوصی است که هنوز در برنامه دولت حل نشده است. مجلس» و شرکت کنندگان در اجتماع خواستار ارتباط بیشتر مجلس انقلاب با حوزه های علمیه شدند.

دانشجویان با حمل پلاکاردها و دست نوشته هایی مانند بانکداری ربوی علیه شریعت نبوی، تصویب طرح ربا محاربه با خدا، بانک ها را از دست سرمایه داران خارج کنید، طرح بانکی مجلس یعنی مدیریت کسب و کار و ایجاد حباب، اعتراض خود را به این موضوع اعلام کردند. تصویب طرح بانکی شورای اسلامی.

به گزارش صدای ایران، حجت الاسلام کمیل قنبرزاده از اعضای مرکز اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه قم در این گردهمایی گفت: با وجود اینکه در طرح مصوب شورای اسلامی، بحث های نظارتی به طور جدی پیش بینی شده است، اما همچنان در این طرح موضوعات مهمی از جمله بانک ها وجود دارد. پول سازی و تورم، ترفندهای ربوی، بانکداری و رسمی شدن معاملات و ادامه روند اعطای تسهیلات بی ضابطه به افراد صاحب نفوذ هنوز حل نشده است.