تا زمان تکمیل گزارش ها نمی توان درباره مهسا امینی اظهار نظر کردبه گزارش صدای ایران احمد وحیدی درباره آخرین تحقیقات درباره علت مرگ مهسا امینی گفت: تاکنون هیچ مورد ضرب و شتمی از سوی نهادهای نظارتی به ما گزارش نشده است. ما روی این موضوع حساس بودیم. البته مأموران هیچ وسیله ای برای ضرب و شتم ندارند. آنها (افسران گشت ارشاد) باتوم و تجهیزات ندارند. آنها چند زن از پرسنل رسمی فراجا هستند.

وی افزود: موضوع دیگر این بود که آیا این خانم به موقع منتقل شده است؟ بر اساس گزارش ها، بلافاصله پزشک مراجعه و اورژانس نیز بلافاصله وارد محل شد. آنها سعی کردند او را در محل احیا کنند و بلافاصله او را به بیمارستانی نزدیک که پزشکان خوبی دارد منتقل کردند. درمان طبق روال و به سرعت انجام شد.

وزیر کشور با بیان اینکه پزشکی قانونی در حال بررسی دقیق و همه جانبه است، افزود: منتظر نتیجه گیری و نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم. پزشکی قانونی منافاتی با دفن مهسا امینی ندارد. پزشکی قانونی نمونه های لازم را گرفته و سپس اجازه دفن داده است.

وحیدی همچنین با بیان اینکه بررسی های دیگری در حال انجام است و این موضوع با جدیت و دقت در حال پیگیری است، گفت: همه متاسف و متاثر از این حادثه هستند. ظاهرا خانم مهسا امینی قبلا مشکلات جسمی داشته و در پنج سالگی تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته است. البته تا تکمیل گزارش ها نمی توان اظهار نظر کرد. دلایل پزشکی مرگ باید به دست ما برسد.

وزیر کشور ادامه داد: کاری که انجام شد (گشت ارشاد) طبق روال قانونی انجام شد و اصل کار مشکلی ندارد. اکنون در حال بررسی هستیم که آیا تخلفی در انجام این کار وجود داشته است یا خیر. باید منتظر تکمیل گزارش ها باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه با خانواده، شاهدان و سایر افراد مهسا امینی صحبت خواهد کرد، گفت: خانواده وی امروز درگیر مراسم خاکسپاری بودند. نباید با طرح مسائل غیرواقعی بر رنج روحی این خانواده بیافزاییم. حادثه ناگواری رخ داده است و آن خانواده نباید بیشتر از این متضرر شوند.