تاثیر یک رژیم غذایی غربی چیست؟


رژیم های غذایی غربی به طور جدایی ناپذیری با چاقی مرتبط هستند، چاقی که همچنان در حال افزایش است و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ بر ۵۰ درصد از آمریکایی ها تأثیر بگذارد.

هیچ چیز مثل شام یکشنبه مادر نمی تواند دل و شکم را پر کند. اما چه دستور پخت غذای مورد علاقه خانواده یا تحویل پیتزا در زمانی که شما تمایلی به آشپزی ندارید، به احتمال زیاد ما زیاده روی خواهیم کرد. رژیم های غذایی غربی ما به طور جدایی ناپذیری با چاقی مرتبط هستند، چاقی که همچنان در حال افزایش است و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ بر ۵۰ درصد آمریکایی ها تأثیر بگذارد. این میزان تنها پنج سال بعد به ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت.

رژیم های غذایی غربی، به ویژه رژیم های غذایی آمریکایی، سرشار از چربی های اشباع شده و ترانس، کالری، سدیم و قند هستند. آنها همچنین با بخش های زیادی مشخص می شوند که باعث ایجاد و تشدید مشکلات سلامتی می شوند. همه اینها مستقیماً به افزایش مداوم سطح چاقی کمک می کند که به طور قابل توجهی در چند نسل اخیر افزایش یافته است.۱

تاثیر این نوع رژیم غذایی قابل توجه است. از دیدگاه سلامتی، باعث ایجاد چندین بیماری مزمن از جمله دیابت، بیماری های قلبی عروقی، التهاب، بیماری های خود ایمنی، سرطان ها و غیره می شود.۲ تأثیر مالی هزینه های پزشکی مرتبط با چاقی تقریباً ویرانگر است و بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در سال است. همه این‌ها اثر موجی فراتر از بیماران دارند، زیرا بر نحوه عملکرد سیستم‌های بهداشتی، جوامع، محل‌های کار و جامعه بزرگ‌تر تأثیر می‌گذارند، هم برای جذب هزینه‌ها و هم با نتایج دیگر مانند ناتوانی‌ها یا کاهش بهره‌وری در محل کار و خانه.

کاهش وزن و حفظ وزن برای به حداقل رساندن خطرات سلامتی حیاتی است

اگرچه آمریکایی ها دوست دارند خود را به عنوان فردی آگاه به سلامت نشان دهند، واقعیت این است که تنها حدود یک چهارم آمریکایی ها وزن سالمی دارند. این تعجب آور نیست زیرا یک رژیم معمولی غربی به یک رژیم غذایی سالم از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و لبنیات کم چرب یا بدون چربی تقسیم می شود.

ورزش برای بسیاری نیز یک تلاش گذرا است. ۸۰ درصد از افرادی که برای جبران غذای تعطیلات خود عضویت در باشگاه می خرند، در عرض ۵ ماه دیگر به باشگاه نمی روند. کسانی که در خانه ورزش می کنند، وضعیت بهتری دارند، اما ۴۰ درصد از افرادی که توسط Consumer Reports مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که از تجهیزات ورزشی خانگی خود بسیار کمتر از آنچه برنامه ریزی کرده بودند استفاده می کنند. این به شدت از نیاز بخش بزرگی از جمعیت به ایجاد تغییرات کوچک تا قابل توجه در سبک زندگی حمایت می کند.

برای افراد چاق، کاهش وزن و حفظ وزن برای به حداقل رساندن خطرات سلامتی چالش برانگیز و حیاتی است. برنامه ای که تغییرات سبک زندگی را با حمایت و نظارت پزشکی ترکیب می کند، به دلیل رویکرد جامع خود، نتایج امیدوارکننده ای را ارائه می دهد. یک رژیم غذایی با کالری بسیار کم (VLCD)، مانند New Direction Advanced، مواد مغذی را فراهم می کند که رژیم های غربی فاقد آن هستند، و به عنوان بخشی از یک برنامه کاهش وزن، می تواند شروع به کاهش وزن کند، و انتخاب های غذایی را به انتخاب های سالم تر با تاکید بر روی آن متمرکز کند. سبزیجات و میوه ها.

داشتن گفتگوهای صادقانه و صریح در مورد وزن با بیماران اولین قدم ضروری برای شناسایی گزینه هایی است که برای شرایط فردی آنها کار می کند. برای بسیاری، رژیم های غذایی با پروتئین بالا و جایگزینی وعده های غذایی یک گزینه مناسب و مطلوب برای کاهش چاقی و بیماری های مرتبط با چاقی است.

منابع:

  1. چگونه رژیم غذایی و سبک زندگی غربی باعث شیوع بیماری های چاقی و تمدن می شود
  2. چاقی و رژیم غذایی غربی: چگونه به اینجا رسیدیم

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر