تاثیر رژیم کاهش وزن بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هر کس نظر خود را دارد. شما می توانید یک چهره زیبا را به چیزی نسبت دهید که دوست شما فکر می کند زیبا نیست یا به ندرت زشت است. یکی از موضوعاتی که تأثیر زیادی بر ما و زیبایی ما دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات نقش مهمی در زیبایی برخی ویژگی ها دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های خاص و مهمی است که نه تنها کیفیت زندگی انسان را بهبود می بخشد ، بلکه بر زیبایی آن می افزاید. به تازگی ، بدن که بیشتر مورد توجه مردان و زنان است ، بدن لاغر است. بنابراین ، رژیم های مختلف کاهش وزن جای خود را در بین مردم پیدا کرده و به درستی یا غلط مورد استفاده قرار گرفته است. مهمترین چیزی که معمولاً توجه همه را به خود جلب می کند این است که در زمان تعیین شده توسط این رژیم کاهش وزن ، وزن کم کنید. افراد کمی به عوارض جانبی این رژیم های کاهش وزن برای مصرف کنندگان توجه می کنند. این رژیم ها و رژیم های غذایی می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و عملکردها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند هم مثبت و هم منفی باشد.

دهان و دندان یکی از اعضای بدن است که مستقیماً تحت تأثیر رژیم های کاهش وزن قرار می گیرد. با آب مقاوم نیست و صرف نظر از محصول هر محصولی ، رژیم غذایی می تواند دندان های شما را ناسالم نگه دارد. برای آشنایی بیشتر با این دسته با ما همراه باشید.

  • ارتباطی جدایی ناپذیر بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • کاهش وزن و تاثیر آن بر سلامت دندان های شما!
  • 4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

ارتباطی جدایی ناپذیر بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

بین رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان رابطه ای جدایی ناپذیر وجود دارد که اگر مشکلی در یک طرف رابطه وجود داشته باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت دندان های خود را نخورید ، به مرور دندان های خود را از دست می دهید ، که می تواند از جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن جلوگیری کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید همه نوع غذا بخورید و البته علاوه بر از دست دادن یکی از بزرگترین لذت های دنیای غذا خوردن ، غذای بدن خود را نیز تضعیف خواهید کرد. ذخایر بودن.

اگر بد غذا بخورید ، دندان های خود را در معرض پوسیدگی قرار می دهید. به عنوان مثال ، شکر یکی از مضرترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است و مصرف آن باید متوسط ​​و سالم باشد. یا خوردن غذاهای ترش به مدت طولانی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند و این مشکل تنها با اصلاح رژیم غذایی شما حل می شود.

کاهش وزن و تاثیر آن بر سلامت دندان های شما!

آیا می دانستید که کاهش وزن بر دندان ها و لثه شما تأثیر می گذارد؟ این باید آخرین چیزی بود که هنگام رژیم کاهش وزن به ذهن شما رسید ، شاید این شما را اذیت نکند! اما باید بدانید که کاهش وزن و کاهش وزن تاثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان دارد. همانطور که کاهش وزن ناگهانی می تواند سلامت دندان های شما را تحت تاثیر قرار دهد ، کاهش وزن سالم نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت دندان های شما داشته باشد. چربی هایی که شما را تحریک می کنند و درک بدن شما را مختل می کنند ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

مطالعات نشان داده است افرادی که وزن کم کرده و چربی بدن خود را از دست می دهند نسبت به سایر افراد چاق از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردارند. در واقع کاهش توده چربی خطر ابتلا به التهاب لثه را کاهش داده و از شدت بیماری می کاهد. بنابراین به یاد داشته باشید که “دندانهای چرب تر و سالم تری” داشته باشید!

4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که اضافه وزن باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما با مزایای برجسته ، باید برخی از معایب را نیز بدانید. چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها ؛

  • سبزیجات و میوه های بیشتری بخورید. غذاهای حاوی سبزیجات ، به دلیل دارا بودن ویتامین ها و مواد معدنی مختلف ، به شما کمک می کند با حفظ سلامت دندان ها سریعتر و سالمتر وزن کم کنید. بنابراین ، یکی از مهمترین نکات این است که میوه و سبزیجات زیادی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مزیت دیگر این غذاها این است که هنگام جویدن ، مسواک زدن پلاک و سایر غذاها سطح دندان ها را می مالند.
  • از شکر استفاده نکنید. وقتی نوبت به پاداش می رسد ، آب نبات و آدامس های بدون قند را امتحان کنید. توقف مصرف قند به طور قابل توجهی توده چربی را کاهش می دهد و از دندان های سالم محافظت می کند.
  • آب کافی بنوشید. مصرف بیش از حد آب نقش مهمی در محافظت از پوست سالم و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که اگر آب کافی بنوشید ، نه تنها پوست و کلیه ها ، بلکه دندان های شما نیز به خوبی محافظت می شوند.
  • به اندازه کافی خوابیدن. با خواندن این مطلب احتمالاً شگفت زده خواهید شد. تعجب آور نیست! خواب کافی نه تنها از سلامت بدن محافظت می کند ، بلکه به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای اطمینان از سلامت دندان های خود ، دکتر در کلینیک دندانپزشکی نیکزاد معاینه می شوید تا ببینید وضعیت شما درست است یا خیر. برای رزرو به drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید