بیشتر برهنه ها زنان و کودکان اختلاسگران هستندگزارش کردن صدای ایرانآیت الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت مؤمنان به تقوای الهی گفت: حضرت علی (ع) به فرزندش امام حسن (ع) فرمود محبوب ترین چیزی که از بین می برید. از دستورات من تقوای الهی است. در ده روز اول ماه ذی حجه سفارش های زیادی شده است که به یاد خدا باشیم، روز عرفه که فردا است، روز دعا و نیایش است، فردا بعد از ظهر غریبی است و بعد از ماه رمضان انجام می دهیم. لحظات زیادی به بزرگی شام عرفه ندارم.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: فردا بعدازظهر این زمزمه را تکرار می کنیم که «ما هیچیم و هر چه هست از ذات الهی است». در مناجات شعبانیه داریم که خدایا فقط تو را ببینم و دلم را از غیر تو دور کنم. در این بحث دو نکته مطرح می شود یکی امید به خدا و دیگری امید کامل به خدا. امید به خدا یعنی از دل دیگران بریدن و دلت را فقط به خدا بسپاری. امام صادق می فرمایند این نعمت است و بالاتر از این نیست که وقتی انسان به دل و با تمام وجود روی آورد تنها امیدش به خداست.
گفت: بسیاری از بندگان ادعا می کنند که فقط خدا را اطاعت می کنند و به آن امیدوارند، اما ناگهان می گویند اگر فلان نبود، زندگی من به هم می خورد، این شرک است. علت همه چیز خداست. احادیث زیادی داریم که شأن مؤمن شب بیداری است و افتخارش توکل بر خدا و بی نیازی است. اول باید باور کنیم که خداوند قادر مطلق است و دوم اینکه دیگران بر خلاف میل خدا نمی توانند کاری انجام دهند. مظهر امید به خداوند ابراهیم بت شکن است.
خاتمی با اشاره به پیام امروز مقام معظم رهبری به زائران بیت الله الحرام گفت: این پیام جای تحلیل فراوانی دارد اما رهبری در این پیام بر دو نکته تاکید کردند و از آن به عنوان رکن حج یاد کردند، یکی اینکه ذکر و معنویت و دیگری وحدت مسلمین بود، رهبر فرمودند این دو می تواند جامعه اسلامی را به اوج عزت برساند، دشمنان به دنبال زیر سوال بردن این دو هسته اساسی هستند، یعنی کم کردن ذکر، معنویت و توجه به خدایا وحدت مسلمانان را نابود کن.
وی در ادامه توضیح داد: ۳۰ تیر ۱۳۱۴ روزی بود که جلادان رضاخان به مسجد گوهرشاد هجوم بردند و محاصره کنندگانی را که در اعتراض به دستور رفع حجاب بعد از نماز صبح در این مکان بودند تعقیب و کشتند. ۲۱ جولای سالگرد چنین فاجعه ای است. درود بر شهدای حجابی که برای نشر این حکم قرآنی از جان خود گذشتند.
خاتمی با بیان اینکه ۳۱ تیرماه روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، تصریح کرد: ۱۰ نکته را برای ارائه در این زمینه آماده کرده ام. اولاً فلسفه حجاب تکریم شخصیت زن است، زن گوهر است، گوهر عفت او می تواند با گوهر حجابش نقش آفرینی کند. موقعیت زن این نیست که لباس بپوشد و سر باز به خیابان برود، این جایگاه زن نیست، بلکه عروسک بازی کردن است. درود خدا بر امام راحل که کلام امام است.
امام موقت تهران ادامه داد: نکته دوم این است که اصرار بر حکم الهی حجاب به معنای نادیده گرفتن سایر رذایل نیست. بعضی ها می گویند چرا به چهار تار موی زن که بیرون است می چسبی، اما به دزدی و اختلاس نمی نشینی. بنده و دیگر خطبای جمعه از جمله کسانی هستند که همواره بر برخورد با دزدان و مفسدان اقتصادی تاکید داشته اند و قوه قضائیه نیز ورود خوبی به این عرصه داشته است، اما افزایش گناه به معنای تحقیر گناه دیگری نیست، دزدی و اختلاس است. قطعا گناه ولی بی حجابی هم گناهه، اتفاقا خیلی از بی حجاب ها و زن و بچه ها همون دزد هستن.
خطیب جمعه تهران ادامه داد: نکته سوم این است که بیش از ۱۰ آیه از قرآن و ده ها روایت درباره حجاب صحبت می کند، هیچکس نمی تواند قرآن را قبول کند اما حجاب را قبول نداشته باشد. از مراجع عظام تقلید پرسیدند آیا حجاب از ضروریات دین است و بی توجهی به آن چه حکمی دارد؟ در پاسخ اکثر مراجع فرمودند حجاب از ضروریات دین است و رهبری تاکید کردند که اصل حجاب از ضروریات دین است و بی توجهی به اصل حجاب و رعایت نکردن آن گناه است.
وی با بیان اینکه ذات زنان ایرانی حجاب و حجاب بوده است، گفت: سابقه بی حجابی در این کشور به دو نفر برمی گردد. نفر اول قری العین بهایی بود که در سال ۱۲۶۳ مردم را به بهاییت بی حجاب دعوت کرد و نفر دوم رضاخان قالدر بود که در ۱۲ خرداد ۱۳۱۳ به ترکیه برده شد و ۱۰ روز تحت آموزش قرار گرفت. چگونه می شود ضد دین بود و اولین چیزی که به او یاد دادند این بود که برای پیشرفت باید حجاب برداشته شود، او به عنوان بنده و غلام آن را پذیرفت و آمد و عمل کرد که نتیجه آن فاجعه مسجد گوهرشاد شد. اما تاریخ حجاب قرآن و فاطمه است. پیام من به بی حجاب ها این است که کدام تاریخ را دوست دارید؟ آیا تاریخ قرآن العین بهایی را می خواهید یا دین رضاخان یا تاریخ قرآن و فاطمه را؟