بیایید در دوران PMS ورزش کنیم


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، مدیریت وزن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما زنی هستید که با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی ممکن است تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. اگر مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هستید ، هر ماه در روزهای قبل از قاعدگی علائم دارید و این علائم آنقدر بد هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند نوسانات خلقی ، اختلالات خواب یا از دست دادن تمرکز را تجربه کنید. و حتی ممکن است تغییرات فیزیکی داشته باشید – خستگی ، نفخ یا میل به غذا.

اما شما می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما ورزش می تواند به بسیاری از زنان کمک کند.

pms

چه تمریناتی به این درس کمک می کند؟

مطالعات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که 60 دقیقه جلسات هوازی را سه بار در هفته به مدت هشت هفته انجام دادند از نظر جسمی ، روحی و احساسی بهتر بودند.

هر چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا همگی انتخاب های خوبی هستند. ورزش با تقویت مواد شیمیایی مغز به نام اندورفین به تقویت روحیه شما کمک می کند. افزایش اندورفین همچنین می تواند به کاهش درد ناشی از PMS کمک کند.

اولین روزهای قاعدگی می تواند نگران کننده ترین باشد ، به خصوص اگر در این دوران تمایل به خونریزی زیاد دارید. به همین دلیل ، تمرکز بر حرکات و تمرینات ملایم باید در لیست فعالیت های شما باشد.

راه رفتن سبک یا کاردیو سبک

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی خود را با شدت کمتر ادامه دهید. ایروبیک ، کاردیوی سبک ، پیاده روی یا ورزش های کوتاه مدت انجام دهید. خوب است بدانید که ریه های شما در دوره های بعدی بهتر کار می کنند ، بنابراین برای پایان پریود ادامه این نوع ورزش را در نظر بگیرید.

آموزش قدرت

با توجه به افزایش قدرت در این دوره ، تمرینات قدرتی با شدت کم و فعالیت های مبتنی بر قدرت نیز یک حرکت هوشمندانه است. در واقع ، زمان بسیار خوبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل ترکیبی از قدرت کامل و ضربان قلب است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به آرامش بدن و کاهش علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه ، خستگی عضلانی و درد کمک کند. بسیاری از زنانی که در برنامه یوگا 12 هفته ای شرکت می کنند ، کمتر دچار گرفتگی قاعدگی ، گرفتگی و تورم می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حرکات یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر در دوران قاعدگی احساس ناراحتی نمی کنید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما مثل همیشه کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

همانطور که برخی فعالیتها برای چرخه قاعدگی مناسب تر هستند ، تمریناتی نیز وجود دارند که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان تنها با تعدیل جزئی می توانند به طور معمول ورزش کنند.

به طور کلی ، شما باید استرس و ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای قطع تحصیل نیست. برعکس ، این فقط به معنی کاهش جزئی آموزش است.

اگر به طور غیرمعمول احساس خستگی می کنید ، ممکن است بخواهید ورزش های قلبی عروقی یا استقامتی شدید را کاهش دهید. بسیاری از زنان در این دوران افزایش تحمل استرس را گزارش می کنند ، بنابراین تمرینات نسبتاً دشوار در این دوره دشوارتر است.

در واقع ، صرف نظر از آموزش ، زیاده روی نکنید. مطالعات نشان می دهد که در طول قاعدگی ، ماهیچه های شما می توانند متفاوت حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این مدت ورزش های سبک را حذف نکنید و برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید ورزش کنم؟

برای اینکه بدانید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. فقط در روزهایی که بدترین علائم PMS وجود دارد ورزش نکنید. در اکثر روزهای هفته حدود 30 دقیقه در روز ورزش کنید تا نتایج را ببینید. به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب بنوشید!

در اینجا می توانید به مقالات دیگر ما دسترسی پیدا کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید