بوریس جانسون استعفا داد؟به گزارش صدای ایران از اختاز نیوز به نقل از فارس، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از موجی از استعفا از سمت خود استعفا کرد.

پس از گمانه زنی رسانه های انگلیسی مبنی بر استعفای بوریس جانسون از سمت نخست وزیری، بوریس جانسون با برگزاری نشست خبری در جمع خبرنگاران حاضر در خیابان داونینگ پلاک ۱۰ (دفتر نخست وزیری) استعفای خود را اعلام کرد.

بوریس جانسون در ابتدای این سخنرانی گفت که اکنون برای او مشخص شده است که اعضای حزب محافظه کار و نمایندگان این حزب خواهان رهبری جدید و نخست وزیر جدید هستند.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که تصمیم گرفته است از سمت خود استعفا دهد اما تا تعیین جانشین وی به وظایف خود به عنوان نخست وزیر ادامه خواهد داد.

بوریس جانسون در ادامه این سخنرانی از «رای دهندگان بریتانیایی» به خاطر دادن پست نخست وزیری به وی تشکر کرد.

نخست وزیر مستعفی انگلیس نیز سعی کرد از سوابق خود به عنوان نخست وزیر این کشور دفاع کند و به مردم این کشور تذکر داد تا اقداماتی مانند «برکسیت» (جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا) را انجام دهند.

بوریس جانسون در بخشی از سخنرانی خود خطاب به حامیان حزب محافظه کار و مردم بریتانیا گفت: می خواهم بدانید که از این که دارم بهترین شغل دنیا را از دست می دهم ناراحت هستم.

استعفای نخست وزیر انگلیس در شرایطی صورت گرفت که طی روزهای اخیر موج استعفای وزیران و معاونان کابینه وی شرایط بحرانی را برای بوریس جانسون به وجود آورد و وی در نهایت با وجود مقاومت های اولیه مجبور شد استعفای خود را اعلام کند. .