به جای مهاجرت مهندسان ایرانی، خدمات آنها صادر شودصدای ایران/ حمید سعادتی- امیر طاها نوروزی، موسس برند تاکتیک و مدیرعامل سه شرکت فرا عمران، دانش پروسر و برند پارا سیویل در حاشیه برگزاری کنسرسیوم آموزش و شبکه سازی مدیران صنعت ساختمان که ۱۶ مرداد ماه در هتل قلب تهران برگزار شد، در گفتگو با … خبرنگار صدای ایران با بیان اینکه ۱۴ سال است که در صنعت ساختمان فعالیت می کنم. استه گفت: مشکل بیکاری در جامعه مهندسی ایران مشکل فنی یا کمبود پروژه نیست.

نوروزی افزود: مشکل اصلی مهندسان ایرانی عدم آشنایی با دنیای تجارت است. مهندسان ایرانی از نظر دانش تخصصی در سطح بالایی قرار دارند.

ما تجربه زیسته را آموزش می دهیم

وی با اشاره به پایین بودن ارزش ریال در بین ارزهای بین المللی، این موضوع را فرصتی برای مهندسان ایرانی دانست و تاکید کرد: در پنج سال آینده کشورهای مختلف به دلیل این موضوع و بازار کسب و کار مهندسین در خدمات مهندسی ایران سرمایه گذاری خواهند کرد. افزایش خواهد یافت. ایران پیشرفت خواهد کرد.

نوروزی با تاکید بر اینکه سال ها در حوزه ساخت و ساز کارهای اجرایی انجام داده و جنبه های مختلف این کار را از نزدیک لمس کرده است، افزود: ما خدمات و آموزش هایی را ارائه می دهیم که امتحان شده و در واقع با تجربیات زنده یاد می شود. دادن

آموزش “تاکتیکی” از استانداردهای بین المللی برخوردار است

نوروزی تاکید کرد: تاکتیک این تنها دانشکده مهندسی در ایران است که دارای ISO 26000 است و به کیفیت آموزش اشاره دارد. دوره های آموزشی تاکتیکی برگرفته از زبان اصلی مدیریت و آکادمی هاروارد می باشد. و نظر شخصی در مورد آن صدق نمی کند. تاکتیک نزدیک ترین آکادمی ایران به استانداردهای جهانی است.

این فعال با سابقه صنعت ساختمان با اشاره به فعالیت های آموزشی مجموعه تحت امر خود گفت: گروه ما در سطوح و سطوح مختلف فارغ التحصیلان جدید و مدیران مجرب آموزش های مناسب و رایگان ارائه می دهد.

مهندسان ایرانی در دنیا خریداران زیادی دارند

نوروزی با ابراز تاسف از اینکه میزان مهاجرت مهندسان ایرانی بسیار زیاد است، گفت: امیدوارم روزی برسد که خدمات آنها را به جای مهندسان ایرانی صادر کنیم و به نظر من در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد. خدمات مهندسین ایرانی خریداران زیادی در دنیا دارد. و این نشان از سطح بالای کار آنهاست.

خروجی دانشگاه ها بدون مهارت تجاری است

بنیانگذار برند تاکتیک گفت: دانشگاه های ایران فارغ التحصیلان را بدون توجه به آموزش های لازم بازرگانی آزاد می کنند و مشکل اصلی عدم آشنایی با بنگاه های اقتصادی است که باعث بیکاری، سرخوردگی و مهاجرت آنها می شود.

نوروزی با اشاره به همایش شبکه سازی و آموزش صنعت ساختمان که با تلاش مجموعه رویداد آشا و تحت حمایت گروه مهندسی فرتاک با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از متخصصان صنعت ساختمان برگزار شد. بهبود کسب و کار همه شرکت کنندگان در چنین کنفرانس هایی بسیار مفید است.