بهترین ها را بسوزانید: موم زنبور عسل


روز دیگر در یک فروشگاه مواد غذایی سالم با یکی از دوستانم بودم و وقتی داشتم در راهروها قدم می زدم ، او پرسید: “سلام سارا ، چرا موم شمع گران تر از شمع های معمولی است؟” باید اعتراف می کردم که آنجا گیج شده ام. من شنیده ام که موم زنبور عسل بهتر از آنالوگهای پارافینی می سوزد ، اما دقیقاً نمی دانستم چرا. Oohhh بسیار هیجان انگیز – من نمی توانستم صبر کنم تا به انتهای آن برسم! با کمی تحقیق ، من مطمئناً اطلاعات تکان دهنده ای پیدا کردم که ارزش یک وبلاگ را دارد …

قبل از اینکه توضیح دهم چرا موم زنبور عسل بسیار برتر است ، اجازه دهید جنبه های منفی جایگزین را به شما نشان دهم.

منشاء پارافین
بیشتر موم هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. این یک محصول جانبی نفت است که پس از تولید بسیاری از فرآورده های نفتی متداول دیگر مانند پارافین ، گاز ، روغن و روسازی باقی می ماند. سپس این ماده با یک سفید کننده 100٪ قوی سفید می شود که دیوکسین های سمی را قبل از “جامد” تشکیل می دهد. پارافین با استفاده از مواد شیمیایی سرطان زا و سخت کننده مختلف.
شرکت های تولید کننده واکس موم پارافین می خرند و سپس مواد شیمیایی مختلف بافت ، رنگ های مصنوعی و عطرهای مصنوعی را به رنگ اضافه می کنند.

وقتی عطرهای مصنوعی سوزانده می شوند ، فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی آلاینده تولید می کنند. استنشاق این فلوروکربن ها به گیرنده های بویایی در مجاری بینی ما آسیب می رساند و توانایی کلی حس بویایی شما را برای “فرسایش” آنها در مدت زمان طولانی کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم به شمع های معطر (یا خوشبوکننده های مصنوعی) برای تجربه هرگونه رایحه دلپذیر نیاز دارند!

دومی ، اما البته هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوخت مانند پارافین در خانه شما ، دود سیاه منتشر می کند که دیوارها ، لوازم و پرده های شما ، حداقل ریه ها و پوست شما را می پوشاند. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین همراه با بوهای مصنوعی و سایر افزودنی ها باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات در سینوس ها و ریه ها می شود. هرکسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع پارافین روشن کند ، همچنین کسانی که می خواهند از این مشکلات جلوگیری کنند.

امیدوارم این امر خطرات پارافین برای سلامتی شما ، خانه و محیط اطراف شما را آشکار کند (بله!). حال بیایید با موم زنبور عسل و ویژگی های باورنکردنی آن آشنا شویم.

موم مورد علاقه
سوزاندن موم زنبور عسل به دلایل زیادی برای شما و اطرافیان شما بهتر است. اول ، سوختن موم آلاینده ها را جذب می کند ، همانطور که آهن ربا مواد پرکننده آهن را جذب می کند و یون های منفی برای ما و هوایی که تنفس می کنیم ایجاد می کند. یونهای منفی به یونهای دارای بار مثبت متصل می شوند که گرد و غبار ، لکه ها ، قالب و سایر آلودگی های هوا را به دام می اندازند. پس از بسته شدن ، یونهای مثبت به داخل کشیده می شوند ، که یونها و آلاینده ها را به زمین می اندازد تا جارو شود یا از بین برود. نتیجه: سوزاندن موم در واقع هوای شما را تمیز می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد استفاده شده 100٪ تجدید پذیر بوده و نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون در حالت خام بومی ندارند. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی سویا و موم نخل شامل مداخله شیمیایی برای تبدیل مواد اولیه به موم و سپس به موم است. این بدان معناست که موم زنبور عسل انتخاب بهتری برای محیط زیست است ، زیرا پردازش حداقل است ، نیازی به مواد شیمیایی نیست و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از آلودگی ، موم زنبور عسل را در اتاقی بدون تهویه بسوزانید. در واقع ، بسیاری از مردم می گویند روشن کردن شمع در اتاق خواب 30 دقیقه قبل از خواب باعث ایجاد خواب راحت تری می شود. موم ضد حساسیت است ، برای کسانی که آلرژی محیطی ، حساسیت و حتی آسم دارند مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوای خود تا حد امکان ، قبل از هر بار استفاده ، فتیله های خود را قطع کرده و شمع را با فرو بردن آن در استخر مومی خود به جای خاموش کردن فتیله خاموش کنید ، زیرا هر دو اقدام از دود جلوگیری می کند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی ساطع شده از موم زنبور عسل با نمونه های مشابه پارافین قابل مقایسه نیست. از آنجا که موم دارای نقطه ذوب بالا است ، قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد و طیف نوری مشابه خورشید را از خود ساطع می کند – چقدر شگفت انگیز است!

هزینه کل

برای پاسخ به س friendال دوستم: اگرچه به نظر می رسد مقدار اولیه پارافین بیشتر از یک شمع باشد ، موم برای مدت بسیار طولانی می سوزد – دو تا پنج برابر بیشتر از شمع های دیگر. موم دارای نقطه ذوب بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع هر مومی دارای بالاترین نقطه ذوب است ، بنابراین آهسته تر می سوزد. موم که سوزاندن آن فقط یک پنی در ساعت هزینه دارد ، در طول زمان مقرون به صرفه تر از پارافین است.

شما می توانید موم زنبور عسل را در بازارهای مزرعه ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های این مقاله از The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت است. خریداری شده ، ارسال بین المللی و بسیار توصیه می شود.

هر کجا که شمع خود را خریداری می کنید ، از تقلید خودداری کنید! به دنبال موم 100٪ خالص زنبور عسل باشید ، که از موم مهر و موم شده در اطراف هر سلول در لانه زنبوری موم است. برخی از شرکت ها موم را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و همچنان آنها را واکس های “موم” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین ، مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده است و سیم فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) و بوهای مصنوعی یا رنگ های شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم خالص باید بوی عسل بدهد و رنگ طبیعی و طلایی داشته باشد.

بسوز عزیزم روشن کن!

دیدگاهتان را بنویسید