بلاژویچ: من به زودی خواهم مردمیروسلاو بلاژویچ در مورد آخرین وضعیت جسمانی خود در فیس بوک خود نوشت که با مشکلات سلامتی زیادی دست و پنجه نرم می کند. من دو تا سرطان داشتم و الان سومی هست. همیشه با این فکر دست و پنجه نرم می کنم که عمرم تمام شده و باید کم کم از این دنیا بروم. دوستان و بازیکنان نسل من همگی مدت ها پیش به خاک سپرده شده اند. من تنها کسی هستم که زنده ماندم.

وی درباره شرایط سخت زندگی خود گفت: از کودکی آنقدر فقیر بودم که همیشه لباس هایم را وصله می کردم و می پوشیدم و بعدها در جوانی که ازدواج کردم من و همسرم نمی دانستیم می توانیم آماده کنیم یا نه. ناهار یا نه مادرم در سخت ترین شرایط من از دنیا رفت و نمی دید که بالاخره توانستم برای خودم زندگی داشته باشم. او به من وصیت کرد که از خواهرانم مراقبت کنم.

بلاژویچ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به دلیل ابتلا به سرطان پروستات در یکی از بیمارستان های اتریش تحت عمل جراحی قرار گرفت اما مجدداً به سرطان مبتلا شده و تحت مداوا توسط پزشکان کشورش قرار دارد.

سرمربی تیم ملی کرواسی در جام جهانی ۱۹۹۸ که با این تیم سوم جهان شد، دو سال پس از ناکامی ایران در جام ملت های ۲۰۰۰ لبنان در هدایت فوتبال ایران، به عنوان سرمربی تیم ملی ایران منصوب شد. بازیکنان برای صعود به جام جهانی ۲۰۰۲. تیم او در نهایت با ناکامی در صعود مستقیم به جام جهانی در دیدار پلی آف مغلوب ایرلند شد و از رسیدن به جام جهانی بازماند.

او همچنین هدایت تیم های مختلفی از جمله ایران، بوسنی و هرزگوین، کراوسی سوئیس، دیناموزاگرب، شانگهای و مس کرمان را در کارنامه دارد.