بسته بندی بدن به چه معناست؟


بسته بندی بدن به چه معناست؟به گزارش صدای ایران، حمل و نقل مواد مخدر توسط دستگاه گوارش انسان از سال ۷۳ در مقالاتی گزارش شده است که پس از حادثه ۲۰ شهریور و مراقبت های بیشتر در فرودگاه ها و ترمینال ها، این افراد بیشتر در معرض تشخیص قرار گرفتند. برخورد با حامل های بسته بندی مواد در دو دهه اخیر با تغییرات قابل توجهی روبرو شده است، علاوه بر این بسته بندی ماشینی احتمال پارگی بسته ها و همچنین احتمال انسداد روده را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. مواد منتقل شده از نظر وجود پادزهر به سه گروه تقسیم می شوند، کوکائین و آمفتامین با اثرات سمی قوی و کشنده بدون پادزهر، مواد افیونی که دارای پادزهر در دسترس هستند و کانابینوئیدهایی که مسمومیت های تهدید کننده زندگی ایجاد نمی کنند. مسهل ها در تمام موارد بدون علامت توصیه می شود، در حالی که در صورت وجود علائم مسمومیت با کوکائین و آمفتامین، جراحی توصیه می شود. موارد علامت دار حاملین مواد افیونی در صورت امکان باید با پادزهر مدیریت شود و اساس درمان مسمومیت با حاملان کانابینوئید پزشکی است. در موارد انسداد کامل روده و پریتونیت، درمان جراحی اجتناب ناپذیر است.

در سال ۹۹ در مجموع ۸ جسد بسته در تهران جان باختند.

بسته بندی بدن به چه معناست؟

در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۴ بادی پکر جان خود را از دست دادند که نسبت به سال ۲۰۱۹ اگرچه این تعداد اندک است اما دو برابر شده است.

احتمال نشتی بسته هایی که برای جابجایی مواد مخدر تهیه می شود در بدن انسان وجود دارد، متاسفانه درصد زیادی از افرادی که از این طریق مسموم می شوند جان خود را از دست می دهند.

به گزارش صدای ایران، جسد بسته به فردی گفته می شود که ماده غیرمجاز را در بدن خود حمل می کند. عموماً بادی پکرها مقداری ماده غیرقانونی را در بسته های ۵۰ تا ۱۰۰ تایی قرار می دهند و می خورند. این بسته ها دور ریخته و در مقصد تحویل داده می شوند. دیده شده که تعداد بسته ها به ۵۰۰ بسته رسیده است.

گاهی اوقات بیمار فقط از روش خوراکی برای انتقال استفاده نمی کند و ممکن است در کنار غذا خوردن از روش تنقیه یا قرار دادن در مقعد استفاده کند. هر بسته حاوی ۰.۵ تا ۱۰ گرم ماده غیرمجاز است که تفاوت قابل توجهی با ماده مصرفی در جامعه دارد.

شیشه یکی از محصولات و صادرات ایران (البته غیر مجاز) به کشورهای مختلف جهان به ویژه شرق آسیا می باشد. بسیاری از هموطنان ما در مالزی منتظر حکم اعدام هستند. اثر بسته بندی شیشه و آمفتامین ها مشابه است. تمام اقدامات درمانی در صورت باز شدن مشابه با باز نشدن است. اما در صورت باز شدن حتی یکی از بسته ها، لازم است تمامی بسته ها با جراحی خارج شوند.

پلی اتیلن گلیکول برای شستشوی کل دستگاه گوارش (PEG) در صورت باز نشدن مفید است.