بر اثر این آتش سوزی 46 نفر جان باختندتاریخ انتشار:

آتش سوزی صبح روز پنجشنبه در یک ساختمان در شهر Kaohsiung در جنوب تایوان باعث کشته شدن 46 نفر و زخمی شدن ده ها نفر شد.

« بر اثر این آتش سوزی 41 نفر مجروح و 46 نفر کشته شدند آتش نشانان Kaohsiung در بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند. مقامات گفتند که آتش در اوایل روز صبح در یک ساختمان 13 طبقه با کاربری مختلط رخ داد و آتش نشانان چندین طبقه را بدون کنترل آن تخریب کردند. آتش نشانان گفتند بیشتر قربانیان بین طبقه هفتم و یازدهم خانه های خود بودند.

پنج طبقه اول که برای استفاده تجاری در نظر گرفته شده بود ، خالی بود. آتش نشانان شهر بیش از 70 کامیون را برای اطفای حریق اعزام کردند. یک افسر پلیس Kaohsiung به AFP گفت که ساختمان 40 ساله است و بیشتر ساکنان کم درآمد ساکن آن بودند.

پنج طبقه خالی

بازماندگان می گویند که یک افسر پلیس گفته حدود 100 نفر در ساختمان زندگی می کنند. بازرسان قضایی در محل حضور داشتند و مقامات هنوز احتمال آتش سوزی را رد نکرده اند.

تایوان ، که مستعد زلزله ها و طوفان های مکرر است ، قوانین ساخت و ساز سختی دارد ، اما اغلب بین این استانداردهای ایمنی و قوانین کاربرد آنها فاصله وجود دارد. ساختمانهای قدیمی نیز خطر بیشتری دارند. برخی از سنگین ترین پرداخت ها از زلزله های اخیر ناشی از فرو ریختن ساختمان های قدیمی است که مطابق استانداردها طراحی نشده اند.

(با خبرگزاری فرانسه)

دیدگاهتان را بنویسید