برای صبحانه بوریتو بخورید


این احتمالاً آخرین دستور العملی است که در وب سایت با شما به اشتراک می گذارم (اما می توانید چند ماه دیگر از دستورهای موجود در بایگانی استفاده کنید) و از آنجا که نمی خواهم شما را در آینده بدون هیچ چیزی رها کنم ، این صبحانه ای است که می توانید آن را منجمد کرده و در هفته های آینده کنار بگذارید. من فکر می کنم این غذای مفیدی برای بسیاری خواهد بود که با کار روی کارت ها منجمد می شوند. بازگشت کودکان به مدرسه ؛ و اعتصاب یا به احتمال زیاد “ماندن”.

یک تورتیلا کامل پر از تخم مرغ ، فلفل / فلفل دلمه ای ، پنیر و سیب زمینی شیرین برای تهیه یک صبحانه سالم که همه خانواده می توانند از آن لذت ببرند.

دستورالعمل های انتهای دستور را برای تهیه ، فریز کردن و سپس گرم کردن مجدد دنبال کنید – هنگامی که امتحان کردید ، فکر می کنم این دستور غذا در صبحانه معمول می شود.

BURRITOLS صبحانه مصرف کنید

عناصر

METRIC / ایالات متحده

350 گرم / 12 اونس سیب زمینی شیرین ، پوست کنده و برش داده می شود

100 گرم / 1 فنجان چدار کم چرب سرخ شده یا پنیر سفت

اسپری یا مه پخت کم چرب

1 فلفل قرمز / فلفل دلمه ای ، دانه دار ، دانه دار و خرد شده

1 فلفل سبز / فلفل دلمه ای ، دانه دار ، دانه دار و خرد شده

6 عدد تخم مرغ ، زده شده

نمک و فلفل سیاه تازه

2 عدد جعفری تازه خرد شده

8 نان تورتیلا سبوس دار

روش

  1. سیب زمینی ها را حدود 8 دقیقه بجوشانید ، خشک کنید و بگذارید کمی خنک شود. وقتی برای استفاده به اندازه کافی سرد شد ، در یک کاسه بغلتانید و پنیر را با هم مخلوط کنید.
  2. در همین حین ، در تابه ای با اسپری پخت یا غبار کم چرب بریزید ، روی حرارت قرار دهید ، فلفل را اضافه کنید و 5 تا 10 دقیقه تفت دهید تا نرم و پفکی شود. از قالب خارج کرده و کنار بگذارید.
  3. تابه را دوباره بپاشید ، تخم مرغ زده شده را به مزه ، نمک و فلفل اضافه کنید و روی حرارت متوسط ​​بپزید تا به آرامی مخلوط شود. کنار بگذارید.
  4. فلفل دلمه ای سیب زمینی رنده شده را با جعفری مخلوط کنید. آن را در یک نوار کمی عمودی بپیچید. یک تخم مرغ هم زده را در بالای هر نوار قرار دهید. انتهای بالا و پایین را ببندید ، سپس بغلتانید تا کاملا پوشانده شود. نصف کنید تا سرو شود.

آموزش اضافی: بوریتوهای پر شده و پیچیده را در فویل بپیچید و اجازه دهید تا کاملاً خنک شوند. به مدت 3 روز در یخچال یا تا 3 ماه در یخچال قرار دهید. در صورت یخ زدن ، یک شب در یخچال (با فویل) ذوب کنید. پس از ذوب شدن ، بوریتوها را در فویل در فر از قبل گرم شده 200 C / 400 F / gas 6 به مدت 20 دقیقه بپزید و کاملاً حرارت دهید.

8 است

WLS PORTION: ½-1

* مناسب بستنی

کالری بورریتو: 285

پروتئین: 15.1 گرم

کربوهیدرات: 34.5 گرم

چربی: 9.5 گرم

عکس از http://www.tesco.com

دیدگاهتان را بنویسید