بحث در کلن ، که می خواهد از مساجد اجازه اذان بدهدتاریخ انتشار:

شهر کلن در غرب آلمان می خواهد به دعوت مueذن در همه عبادتگاه های مسلمانان اجازه دهد. پروژه آزمایشی ساختمان شهرداری محدودیت های قابل توجهی مانند حجم تماس های مساجد را شامل می شود ، اما واکنش های منفی زیادی را در پی دارد.

با خبرنگار ما در برلین ، پاسکال تیبو

تقریباً در آلمان وجود دارد 3 000 مسجد1 درصد آنها از اذان برای نماز جمعه استفاده می کنند. اولین مورد در سال 1985 است. شهر کلن ، محل سکونت 120 هزار مسلمان یا 12 درصد از مردم ، پروژه آزمایشی دو ساله ای را راه اندازی کرده است که جنجال و جنجال زیادی را برانگیخته است.

مueذن های همه مساجد شهر قادر خواهند بود اذان بگویند. احتمال محدود به جمعه بین 12:00 تا 15:00 حداکثر به مدت پنج دقیقه. رأی گیری نیز محدود خواهد بود ، به محله اطلاع داده می شود و هر مسجد باید شریکی را در شکایت تعیین کند. پروژه آزمایشی در دو سال ارزیابی می شود.

هنریت رکر ، شهردار کلن ، بدون برچسب اما توسط CDU پشتیبانی می شود و سبزها از نشانه احترام به اسلام صحبت می کنند که بخشی از جامعه آلمان است:

در طول کارناوال ، کلونی ها مدارا را می خوانند. آنها آن را دوست دارند و اکنون آن را عملی خواهند کرد. ما قصد داریم یک پروژه آزمایشی بسازیم.

کسانی که در ابتدا نگران هستند از این احتمال استقبال می کنند و می خواهند به آن اطمینان دهند. مانند مورات Şahinarslan ، که ریاست انجمن ای را بر عهده داشت که مساجد کلمبیا را گرد هم آورده بود: اذان بی صدا تر از زنگ کلیسا خواهد بود ، اما من فکر می کنم این یک پیشرفت نمادین است. »

با این حال ، این پروژه باعث واکنش های منفی می شود. برخی معتقدند هویت آلمانی زیر سوال می رود ، در حالی که برخی دیگر آن را نشانه ای از تساهل به نفع مذهبی می دانند که مترادف با عدم تحمل این آفات است. حزب راست افراطی AfD به شدت با این طرح مخالف است و طبق نظرسنجی ، از هر ده آلمانی شش نفر با عمومیت چنین اذان مخالف هستند.

همچنین بخوانید: مرکل ، در حین محاسبه: در کلن ، اجرای سیاست احتمالی مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید