بثورات پوستی چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟


درمان ترک های پوستی

ترک خوردگی پوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست به گریبان هستند. ترک های پوستی به شکل ترک های سفید یا آبی در قسمت های مختلف پوست ظاهر می شوند. این ترک ها می توانند زیبایی پوست شما را کاهش دهند ، بنابراین ما در مجله پزشکی Apple به بررسی علل آن می پردازیم.

در زیر راه حل هایی را برای جلوگیری از این امر به شما ارائه می دهیم و سپس راه های درمان ترک پوست را در نظر می گیریم.

ترک خوردگی پوست چیست؟

ترک های پوستی که از نظر علمی به عنوان striae شناخته می شوند ، خطوط و نوارهای موازی هستند که در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شوند. این ترک ها می توانند در قسمت های مختلف بدن ایجاد شوند ، اما بیشتر در بازوها و ران ها ، پهلوها ، شکم و باسن دیده می شوند. این ترک ها معمولاً زمانی رخ می دهند که پوست با سرعت زیادی کشیده می شود. به عنوان مثال ، در دوران نوجوانی ، بسیاری از افراد این ترک ها را در پوست مشاهده می کنند.

علل ترک پوست

تقریباً همه زنان در دوران بارداری این ترک ها را روی پوست خود مشاهده می کنند. پس از چاقی یا کاهش وزن ، پوست به دلیل تغییرات ناگهانی و ناتوانی در ساخت کلاژن به موقع دچار ترک می شود. البته با انتخاب روش های مناسب می توانید از این ترک های پوستی جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که ترک های ناشی از کاهش سطح کلاژن در پوست ایجاد می شود و برخی از کرم های بی کیفیت می توانند سطح کلاژن را در پوست کاهش دهند.

راههای درمان ترک های پوستی

از ترک خوردگی پوست جلوگیری می کند

راه های زیادی برای جلوگیری از ترک های پوستی وجود دارد. بسیاری از این استراتژی ها به شیوه زندگی و برخی دیگر به رژیم غذایی شما بستگی دارد. با رعایت چند نکته می توانید در جلوگیری از ترک های پوستی بسیار مثر باشید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده شدن برای میانجیگری انجام دهید.

  • مهم نیست که باردار هستید یا خیر. شما باید وزن خود را متعادل نگه دارید ، نه اضافه وزن و چاق. یکی از مهمترین علل ترک های پوستی چاقی و کاهش وزن است.
  • نوشیدن مقدار زیادی آب. آب می تواند بدن شما را مرطوب کرده و از کشیدگی پوست شما جلوگیری کند. همچنین می توانید مقداری از این آب را از چای و سایر نوشیدنی های بدون کافئین دریافت کنید.

همچنین بخوانید: چرا بی دلیل وزن اضافه می کنیم؟

رژیم غذایی خود را بهبود بخشید

  • رژیم غذایی سالم داشته باشید. خوردن غذاهایی که انواع ویتامین ها و پروتئین ها را در بدن تأمین می کند می تواند عملکرد پوست را بهبود بخشد و از ترک خوردن پوست جلوگیری کند.
  • اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی ویتامین C در رژیم غذایی خود دارید. این ویتامین در تولید کلاژن موثر است و به راحتی می تواند از ترک های پوستی جلوگیری کند.
  • غذاهای سرشار از روی بخورید یا حتی روی اضافه کنید. روی به سلامت پوست شما کمک می کند.

هنگام استفاده از محصولات چرمی نیز باید مراقب باشید. استفاده از محصولاتی که سطح کلاژن را در پوست کاهش می دهد می تواند باعث ایجاد ترک در پوست شود. پایبندی به این مواد می تواند تأثیر قابل توجهی روی ترک های پوستی داشته و از ایجاد آنها جلوگیری کند.

در دوران بارداری پوست را ترک می دهد

ترک های پوستی در دوران بارداری بسیار شایع هستند. 50-90 of از زنان در دوران بارداری دچار این ترک ها می شوند. جالب اینجاست که برخی از کارشناسان معتقدند ماهیت این ترک ها با ترک هایی که از چاقی و کاهش وزن رنج می بریم متفاوت است. بسیاری از زنان از محصولات مختلفی برای جلوگیری از ترک خوردن پوست در دوران بارداری استفاده می کنند. در بسیاری از زنان باردار ، استفاده از محصولات پوستی بر ترک ها تأثیر نمی گذارد. بسیاری از زنان باردار و البته متخصصان پوست معتقدند که تنها راه پیشگیری از ترک های پوستی ، یافتن تغذیه مناسب است. رژیم غذایی زنان باردار باید به گونه ای باشد که به تدریج وزن خود را افزایش دهند تا پوست کلاژن مورد نیاز خود را تولید کند.

راههای درمان ترک پوست

اگر ترک های پوستی قبلاً ایجاد شده اند و قصد درمان آنها را دارید ، می توانید مطمئن باشید که درمان ترک های پوستی طولانی و دشوار نیست. روش های زیادی برای درمان آن وجود دارد ، به عنوان مثال ، ورزش یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش ها برای درمان ترک خوردگی پوست است. همچنین یک روش جدید برای درمان ترک های پوستی که توسط بسیاری از کلینیک های پوست و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد ، درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی است. ما برخی از درمان های ترک های پوستی را بررسی می کنیم

درمان ترک های پوستی با ورزش

ورزش می تواند به ثابت نگه داشتن وزن شما کمک کند. علاوه بر این ، ورزش باعث تولید کلاژن در سلول های پوست می شود و می تواند در طولانی مدت منجر به از بین رفتن ترک های پوستی شود. ورزش جریان خون را به پوست تسریع می کند و همچنین به سلامت کلی پوست کمک می کند. البته ثابت نگه داشتن وزن می تواند از ایجاد ترک های جدید پوستی نیز جلوگیری کند.

ترک خوردگی پوست چیست؟

ماساژ

بسیاری از راه حل ها برای درمان ترک های پوستی غیرعلمی هستند. ماساژ دادن پوست می تواند ترک های پوستی را با افزایش سطح آنتی اکسیدان ها در پوست و کمک به تجمع کلاژن از بین ببرد. این یکی از ساده ترین و اثبات شده درمان های ترک پوست است. می توان گفت تأثیر ماساژ در درمان ترک ها مشابه درمان ترک های پوستی با ورزش است.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست برای سلامت پوست بسیار مهم است. حالا پوست بدن و پوست صورت تفاوت چندانی با هم ندارند. شما باید هر هفته پوست خود را لایه برداری کنید. استفاده روزانه از مرطوب کننده ها می تواند ترک های پوستی را بهبود بخشد و التیام دهد.

همچنین بخوانید: بهترین مکمل های غذایی برای چاقی و کاهش وزن

درمان ترک های پوستی چیست؟

درمان طبیعی

این درمان ترک های پوستی با مواد طبیعی انجام می شود و قیمت مناسبی دارد. درمان های طبیعی با استفاده از روغن های گیاهی نیز می تواند تأثیر زیادی در بهبود ترک های پوستی داشته باشد. به عنوان مثال ، روغن کرچک و روغن نارگیل یکی از روغن هایی هستند که می توانید برای درمان ترک های پوستی استفاده کنید.

ماساژ ویتامین D بر روی پوست با کمک تولید کلاژن می تواند یکی از درمان های طبیعی ترک های پوستی باشد.آلوئه ورا نیز برای سلامت پوست بسیار مفید است و با ایجاد آنتی اکسیدان در پوست می تواند به ترمیم ترک های پوستی کمک کند.

درمان دارویی

راه دیگر درمان ترک های پوستی ، مشورت با متخصص پوست و مو است. متخصصان پوست با تجویز ژل ها و کرم های مختلف که به ساخت کلاژن کمک می کنند ، ترک های پوستی را درمان می کنند. این کرم ها به طور کلی تولید کلاژن در پوست را تسریع می کنند. اسید گلیکولیک و کرم های مبتنی بر آن نیز درمان بسیار خوبی برای پوست ترک خورده است.

درمان بالینی ترک خوردگی پوست

لیزر درمانی یکی از رایج ترین درمان ترک ها است. لیزر تشکیل سلول های جدید پوست و کلاژن را تسریع می کند. به این ترتیب می توانید ترک های روی پوست خود را کاهش دهید. میکرونیدلینگ همچنین می تواند ترک های شما را با ساخت کلاژن بهبود بخشد.

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی یک روش جدید درمان پوست است. در کربوکسی تراپی ، مقداری دی اکسید کربن به مناطق مختلف پوست تزریق می شود. این جریان خون را به پوست افزایش می دهد و می تواند منجر به تشکیل سلول های جدید شود. البته باید توجه داشت که این روش زمان زیادی می برد و نمی تواند ترک های پوستی را در یک روز درمان کند.

آخرین کلمه

ترک های پوستی یکی از شایع ترین مشکلات پوستی هستند و خطری فیزیکی برای شما ندارند. بنابراین ، اگر از نظر ظاهری مشکلی ندارید ، نیازی به درمان ندارید. روش های درمان ترک های پوستی 100٪ نیست ، اما ترک های پوست را تا حد زیادی از بین می برد. می توانید ابتدا با متخصص پوست مشورت کنید و سپس ترک های پوست خود را درمان کنید.

منابع:

مجله Mayoclinic

مجله پزشکی Newstoday

دیدگاهتان را بنویسید