با 5 دلیل اصلی پرخوری آشنا شوید!


این مقاله را لیست کنید

آکادمی در این مقاله علم و بدن چندین عامل وجود دارد که می تواند باعث پرخوری شما شود. و راههای مقابله با پرخوری بالابرها.

بسیاری از مردم به پرخوری عادت کرده اند ، اما آن را درک نمی کنند

در حقیقت ، غذا خوردن آنقدر با فعالیت های دیگر مخلوط شده است که هنگام پرخوری هرگز متوجه آن نمی شویم.
اگر عادت دارید هنگام تماشای تلویزیون ناخودآگاه چیپس بخورید ، علیرغم شام در خانه سینما پاپ کورن بخورید یا همزمان دعوت مادرتان را برای بار دوم بپذیرید ، غذای شما بیش از نیاز بدن شما است. می توان گفت بیش از حد است.

برای درک اینکه بدن شما چقدر نیاز به خوردن دارد ، باید درباره عادات غذایی خود ، چند بار در روز و مقدار غذا خوردن و مهمتر از همه ، دلیل این که اینقدر غذا می خورید ، تحقیق کنید. پرخوری معمولاً می تواند نشانه یک مشکل بزرگ باشد.

وقتی متوجه شدید که بیش از حد غذا می خورید ، باید دلیل این امر را در عادات غذایی خود جستجو کنید تا بتوانید یک زندگی سالم داشته باشید.

زیاد خوردن
راههای مقابله با پرخوری

پرخوری چیست؟

برای اطمینان از پرخوری نکردن ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکلی برای سلامتی دارید. پرخوری می تواند یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا چاقی باشد که می تواند منجر به مشکلات جدی مانند دیابت یا بیماری قلبی شود.
چنین پرخوری می تواند با شرایطی مانند افسردگی یا احساس گناه ارتباط داشته باشد و افراد مبتلا به این بیماری سعی می کنند به تنهایی و دور از چشم غذا بخورند تا دیگران از میزان خوردن آنها مطلع نشوند.
البته باید توجه داشت افرادی که زیاد غذا می خورند با افرادی که گوشت و پروتئین زیادی برای عضله سازی می خورند تفاوت زیادی دارند.


بیشتر بخوانید:

بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟


پرخوری همان پرخوری است ، حتی زمانی که گرسنه نیستید. این مشکل کمتر رایج است زیرا مردان اشتهای بیشتری نسبت به زنان دارند. اگرچه پرخوری نسبت به اختلالات جدی خوردن کمتر رایج است ، اما همچنان می تواند نشانه بدی از مشکلات جسمی یا روحی باشد.


بیشتر بخوانید:

8 دلیل برای کاهش وزن!

دلایل زیادی برای پرخوری وجود دارد

برای کسانی که این مشکل را دارند بهتر است به دنبال علل آن باشند. راههای مقابله با پرخوری چیست؟

خستگی و کسالت

1 – خوردن بیش از حد می تواند باعث خستگی و کسالت شود زیرا به چیز دیگری جز غذا فکر نمی کنید. فکرش را بکنید. همه دوستان شما با دوستان خود در حال تفریح ​​هستند و هیچ برنامه جالبی برای تماشای آن در تلویزیون وجود ندارد.
بسیاری از مردم برای گذراندن وقت چیزی می خورند.

غذا خوردن یک حرکت درونی و احساسی است و باعث تحریک حواس می شود.
بنابراین ، گاهی اوقات یک فعالیت تفریحی محسوب می شود.
البته ، می تواند یک سرگرمی خوب باشد ، اما نباید از آن به عنوان سرگرمی مانند گلف نام برد.

اضطراب و تنش عصبی

۲- اضطراب و استرس صرف نظر از این که این استرس ها از کجا ناشی می شوند (کار ، خانواده ، مدرسه ، …) ، همه افراد خواسته یا ناخواسته در طول روز با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
تا زمانی که غذا نمی خورید ، فکر نکنید که شما یک استثنا هستید و راهی برای غلبه بر این فشارها وجود ندارد. وقتی مضطرب یا ناراحت هستید چه می کنید؟ نمی خورید

این نوع خوردن عصبی در زنان شایع تر است ، اما در برخی از مردان نیز مشکل ساز است.
غذا خوردن به افراد احساس کنترل و قدرت می دهد و راحتی که هنگام پر بودن معده احساس می کنید می تواند از بسیاری از مشکلات شما جلوگیری کند.

اعتیاد به غذا

۳ – رهایی از اعتیاد سرانجام تصمیم گرفته اید که اعتیاد خود را ترک کنید ، اما با مشکل جدیدی روبرو هستید.
گاهی افراد معتاد سیری می خورند تا استفاده از آن را متوقف نکنند.
و آنها فکر می کنند که غذا راهی مطمئن برای این کار است.
البته ممکن است پرخوری بهتر از استفاده از یک ماده باشد ، اما روش های بهتر و سالم تری برای اشباع دست وجود دارد.

عادات فرهنگی

۴ – عادات فرهنگی و اجتماعی در برخی فرهنگ ها ، می بینیم که پرخوری و مصرف غذاهای حجیم به یک سنت تبدیل شده است. عکاسی از پرس دوم ، سوم یا حتی چهارم در این نوع فرهنگ کاملاً طبیعی است و برای آشپز احترام قائل است.
در فرهنگ های دیگر ، خوردن هنگام تماشای ورزش طبیعی است. متأسفانه غذاهایی که اغلب برای این منظور استفاده می شوند هیچ خاصیت مفیدی برای بدن ندارند و فقط وزن خود را افزایش می دهند.

در برخی فرهنگ ها ، مرد ایده آل باید بزرگ و قوی باشد ، و مردانی که لاغر هستند و مراقب آنچه می خورند ارزش ندارند.

دیگران را خوشحال کنید

۵- برای بسیاری از مردان ، این غذا با خوردن زیاد ، خوشایند زنان ، خوشحال کردن مادران و ابراز علاقه به غذا شروع می شود.

مردان معمولاً قدم دوم را برای جلب رضایت سرآشپز برمی دارند و غیره. بسیاری از مردان با حرص غذا می خورند تا به سرآشپزها ثابت کنند که غذایشان را دوست دارند و آنها را تشویق می کنند تا آشپزها فکر نکنند تلاش آنها بیهوده است. به همین دلیل ، تازه ازدواج کرده هنگام ازدواج چند کیلو وزن کم می کنند.

چگونه با پرخوری مقابله کنیم؟

نحوه برخورد با پرخوری حالا که زمان و علل پرخوری را می دانید ، باید سعی کنید این عادت را تغییر داده و غذای سالم تری بخورید. با کاهش رژیم غذایی خود ، از خطر اضافه وزن و بیماری قلبی نیز جلوگیری خواهید کرد.
لباس های قدیمی شما دوباره اندازه شما می شوند! سرگرمی دیگری را با تلویزیون با چیپس پیدا کنید برای ترک این عادت ، حوصله خود را سر ببرید و سعی کنید علاوه بر غذا خوردن هنگام تماشای تلویزیون ، مشغول سرگرمی های دیگری شوید.

غذا خوردن ممکن است برای شما یک سرگرمی باشد ، اما همچنین نمی تواند سرگرمی خوبی برای جشن گرفتن در برنامه روزانه شما باشد.

تفریح ​​بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری است

سعی کنید سرگرمی های خود مانند ورزش ، هنر و سایر فعالیت ها را بیاموزید ، یا حتی اگر بتوانید یک ساعت را پشت میز بگذرانید ، بهتر از عادت قبلی شما خواهد بود.

سنگ صبور را دنبال کنید

به دنبال سنگ صبور باشید اگر بیش از حد غذا می خورید تا افکار خود را از استرس و اضطراب اعصاب خود منحرف کنید ، بسیار اشتباه است. در عوض ، می توانید با دوستان یا خانواده خود صحبت کنید و در مورد مشکلات خود صحبت کنید.

این به حل بهتر و سریعتر مشکل کمک می کند. دستان خود را مشغول کنید اگر سیگار یا هر نوع غذای اعتیاد آور دیگر را ترک کرده اید ، همیشه دستان خود را مشغول نگه دارید.
همچنین می توانید با جویدن آدامس پرخوری خود را کاهش دهید. رژیم غذایی خود را تنظیم کنید عادات غذایی و میزان مصرف غذا را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که بشقاب شما همیشه پر از غذا است ، قطعاً باید مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.

برنامه غذایی داشته باشید

سعی کنید برنامه غذایی دقیق روزانه یا هفتگی برای وعده های غذایی تنظیم کنید. با این کار از خوردن میان وعده های زیاد بین وعده های غذایی جلوگیری خواهید کرد. وعده غذایی خود را به شش وعده غذایی به جای سه وعده غذایی بزرگ در روز تقسیم کنید. به باشگاه بروید و تمرین را شروع کنید. با بالا رفتن سن ، مقدار غذای مصرفی شما بدون کاهش مقدار غذای شما افزایش می یابد.

با بالا رفتن سن پرخوری را کنترل کنید

با افزایش سن ، متابولیسم بدن شما کند می شود و باید مراقب آنچه می خورید باشید.

با انجام تمرینات ورزشی می توانید این مشکل را حل کنید. این امر متابولیسم شما را تسریع می کند.
آهسته تر بخورید یادگیری نحوه تهیه و پخت غذاهای مغذی به شما کمک می کند تا نظر خود را در مورد غذا تغییر دهید.

سرعت را کم کنید

اگر سعی کنید در هنگام آهسته غذا خوردن به طعم غذا توجه کنید ، تمایل کمتری برای خوردن بیشتر از نیاز خود خواهید داشت. مزیت دیگری نیز وجود دارد که به آرامی غذا می خورید که مغز شما فرصت محاسبه آن را خواهد داشت و می دانید که سیر شده اید و دیگر غذا نخورده اید.

مصرف شکلات خود را کاهش دهید

مصرف شکلات را کاهش دهید برای مقابله با پرخوری ، باید انتخاب های غذایی خود را جدی بگیرید و ببینید چه انتخاب های ناسالم دارید.

بدن شما می داند چه موقع گرسنه هستید و باید غذا بخورید ، چه زمانی سیر هستید و وقتی به علل پرخوری نگاه دقیق تری می اندازید ، راحت تر می توانید بفهمید چه زمانی گرسنه هستید و چه زمانی سیر هستید.

بهبود عادات غذایی شما نه تنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش می دهد ، بلکه بدن شما را تقویت می کند ، اشتهای شما را افزایش می دهد و غذا را لذت بخش تر می کند.


بیشتر بخوانید:
بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟
چگونه با خوردن کالری بیشتر وزن کم کنیم؟

پروتئین آن و بهترین زمان مصرف آن (متفاوت تر)

دیدگاهتان را بنویسید