با چادر روی سکوی مسابقات قهرمانی آسیا ایستادم


به گزارش صدای ایران سلما همتیان شطرنج باز ۸ ساله کشورمان که با حجاب کامل در مسابقات آسیایی مدال طلا را کسب کرد گفت: این مسابقات اولین تجربه من در مسابقات برون مرزی بود که از آن تشکر می کنم. خدایا در اولین حضورم باعث افتخار کشورم شدم.

وی تصریح کرد: همیشه دوست داشتم افتخار اسلام باشم به همین دلیل با چادر بالای سکوی مسابقات قهرمانی آسیا ایستادم.

سلما همتیان دختر 8 ساله ایرانی: با چادر بالای سکوی مسابقات قهرمانی آسیا ایستادم.

همتیان درباره علاقه اش به چادر گفت: با اینکه به سن تکلیف نرسیده ام اما همیشه حجاب دارم. چادر برای هیچ کس محدودیتی ندارد. هر کسی که دوست داشته باشد می تواند چادر بپوشد.

وی با بیان اینکه نمی خواهم دیگران الگوی من باشند، تاکید کرد: می خواهم الگوی دیگران باشم، به همین دلیل به قلب خودم نگاه می کنم و نمی خواهم به حرف دیگران عمل کنم.

همتیان حضور در مسابقات جهانی را اولویت اول خود دانست و افزود: برای مسابقات جهانی تمرین می کنم و می خواهم با چادر روی سکوی قهرمانی جهان حاضر شوم.

من باید بگویم؛ مسابقات شطرنج قهرمانی رده های سنی آسیا که در اندونزی در سه بخش استاندارد، سریع و برق آسا و در دو بخش پسران و دختران با حضور ۴۵۶ بازیکن از سراسر آسیا از ۳۱ تا ۲۹ مهرماه برگزار شد. سلما همتیان که با حجاب کامل (چادر) بر سکوی قهرمانی حاضر شد، در بخش استاندارد رده سنی زیر ۸ سال با کسب ۷.۵ امتیاز به مدال طلا رسید.