با ساختار بدن خود آشنا شوید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از ارائه اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه یکسان نیست و این ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. مهمترین اصلی که باید در این دسته ها رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

ساختمان بدن

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این بخش بر اساس تصاویر مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (الماس) ، بیضی و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. همچنین عرض شانه ها در این اندام ها تقریباً برابر باسن است. برای هر ساختمان بدن یک روش منحصر به فرد برای لباس پوشیدن برای نشان دادن تناسب کلی و اندام ایده آل وجود دارد. چنین عضوی بیشتر در ورزشکاران دیده می شود. زیرا اندازه و تشکیل ماهیچه ها می تواند بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تبدیل می شود. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

شکل گلابی:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. افرادی که چنین اندامی دارند معمولاً کمردرد دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمر باریک تری نسبت به قسمت بالای بدن و پایین تنه دارند. گاهی تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن در این دسته می تواند متفاوت باشد ، به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی اندامی است که در آن قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن است یا برعکس. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر باشد ، در ظاهر اندام فرد مثلثی رو به بالا شکل می گیرد و بالعکس.

بیضی شکل:

در این مورد ، وسیع تر از اندام های مرکزی بدن است. این افراد دارای سینه ای هستند که از شانه ها و باسن آنها پهن تر و پهن تر است.

شکل لوزی (الماس)

اندام لوزی دارای تنه پایینی وسیع تری است. در این حالت ، رانها به احتمال زیاد بزرگتر از بازوها هستند.

با اندازه گیری ، شکل بدن را تعیین کنید

شما می توانید شکل بدن خود را بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها تشخیص دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که ساختار بدن خود را پیدا کرده و در دو دسته مختلف قرار بگیرند. در زیر نحوه اندازه گیری صحیح را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، متر را مستقیماً پشت سر خود از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه دور سینه باید در زیر بازو و برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. بهتر است کمی به پهلو خم شوید تا ناحیه کمر راست را پیدا کنید.خط ایجاد شده در پهلو این است که برای اندازه گیری دور کمر باید آن را دور متر بپیچید. برای دور باسن ، متر را روی زنجیر قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاه شدن یا ارتفاع باعث تغییر شکل و فرم بدن می شود. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد ، اگرچه لاغر هستند ، اما از نظر ژنتیکی در ران و بازو بزرگتر هستند. سرانجام ، هورمون ها در شکل دادن به بدن و شکل نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید