بای پس معده یا اسلیو معده برای شما مناسب است؟


اسلیو معده

جراحی چاقی یک راه موثر برای کاهش وزن همراه با رژیم غذایی و ورزش است. این روش ها همچنین می توانند به طور قابل توجهی شرایط پزشکی مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت نوع ۲ را بهبود بخشند. اگر چاق هستید یا با اختلالات متابولیک مرتبط با BMI خود دست و پنجه نرم می کنید، بای پس معده یا آستین معده (اسلیو گاسترکتومی) می تواند به کاهش وزن و بهبود زندگی شما کمک کند. اما کدام یک برای شما بهتر است؟ انتخاب مناسب برای نیازهای شما به BMI (شاخص توده بدنی)، شرایط سلامتی و کیفیت زندگی شما بستگی دارد.

جراحان متخصص ما و تیم جامع مرکز کنترل چاقی در طول مشاوره اولیه شما را با روش مناسب مطابق با نیازهای شما هماهنگ خواهند کرد. بای پس معده و اسلیو گسترکتومی هر دو گزینه های ایمن و موثری هستند که می توانند به کاهش وزن زیادی کمک کنند.

هر دو روش می توانند منجر به بهبودی دیابت شوند، که زمانی رخ می دهد که سطح قند خون (گلوکز) شما به زیر آستانه دیابت بدون دارو یا درمان کاهش یابد. بای پس معده و آستین معده می توانند وابستگی شما به داروهای دیابت را از بین ببرند یا توانایی شما را در مدیریت این بیماری به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. هر جراحی متابولیک مزایا و معایبی دارد.

فواید و معایب بای پس معده

بای پس معده معده شما را کوچک می کند و با جدا کردن معده در قسمت بالایی و ایجاد یک کیسه کوچک، کالری و چربی جذب شده توسط بدن را کاهش می دهد. روده کوچک به سمت بالا حلقه می شود تا به کیسه متصل شود. این جراحی مسیر دستگاه گوارش شما را تغییر می دهد و قسمت اعظم معده را دور می زند و در مقایسه با اسلیو گاسترکتومی کاهش وزن را افزایش می دهد.

کاندیدهای بای پس معده دارای BMI بیش از ۴۰ یا BMI 35 و بالاتر همراه با حداقل دو بیماری متابولیک یا سندرم متابولیک هستند. سندرم متابولیک به گروهی از اختلالات مرتبط با چاقی از جمله دیابت، فشار خون بالا، نارسایی قلبی، آپنه خواب و بیماری مزمن کلیوی اشاره دارد. اگر چاقی بر توانایی شما برای حرکت در اطراف و لذت بردن از زندگی روزمره تأثیر می گذارد، بای پس معده ممکن است بهترین روش برای کاهش وزن شما باشد.

روش بای پس معده نسبت به اسلیو گاسترکتومی تهاجمی تر است اما کاهش وزن سریع تری را ارائه می دهد. با این حال، خطر “سندرم دامپینگ” وجود دارد که در آن بدن شما به غذاهایی که دارای چربی و قند بالا هستند حساس می شود. بای پس معده می تواند بر توانایی بدن شما برای جذب و پاسخ به برخی داروها از جمله داروهای روانپزشکی برای افسردگی، اضطراب و شرایط مشابه تأثیر بگذارد. اگر اختلال سلامت روانی دارید که به طور موثر با دارو کنترل می شود، آستین معده ممکن است گزینه بهتری باشد.

فواید و معایب اسلیو معده

اسلیو گاسترکتومی بخشی از معده شما را برمی دارد و معده شما را به یک “آستین” تبدیل می کند. هورمون محرک اشتها (گرلین) در قسمت برداشته شده تولید می شود که باعث کاهش احساس گرسنگی می شود. خطر عوارض ناشی از جراحی اسلیو معده (۳ درصد) نسبت به بای پس معده (۵ درصد) کمتر است. اگر قبلاً جراحی شکم انجام داده اید یا در معرض خطر بالا قرار گرفته اید، روش اسلیو ممکن است برای شما بهترین باشد. (افراد پرخطر ممکن است مشکلات قلبی یا ریوی داشته باشند.)

بیمارانی که روش اسلیو معده را انجام می دهند ممکن است برای کاهش وزن بیشتر طول بکشد، اما هر دو روش کاهش وزن گسترده ای را در عرض دو سال پس از جراحی ارائه می دهند و تا ۷۰ درصد وزن اضافی از دست می دهند. کاندیدهای اسلیو گاسترکتومی BMI بالای ۴۰ یا ۳۵ و بالاتر با دو یا چند بیماری متابولیک دارند. اسلیو گاسترکتومی اغلب راه ایده آلی برای دستیابی به کاهش وزن گسترده برای افرادی است که بیش از ۴۵۰ پوند وزن دارند، زیرا بافت چربی فضای موجود در شکم را محدود می کند.

هر دوی این جراحی های چاقی ابزاری عالی برای بهبود سلامت شما هستند. بای پس معده یا گاسترکتومی اسلیو می تواند دیابت نوع ۲ را معکوس کند و سایر بیماری های مزمن مانند آرتریت، فشار خون بالا و آپنه خواب را بهبود بخشد.

امروز برای جراحی چاقی خود در مرکز کنترل چاقی برنامه ریزی کنید

مرکز کنترل چاقی از آخرین فناوری و تکنیک ها برای ارائه مراقبت عالی از بیمار با رعایت استانداردهای ایمنی ایالات متحده استفاده می کند. ما به مردم در سراسر جهان کمک کرده‌ایم به اهداف کاهش وزن و سلامتی خود برسند و بخشی از #OCCFamily شوند. امروز با ما تماس بگیرید تا مشاوره خود را تعیین کنید و ببینید کدام جراحی چاقی برای شما مناسب است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر