باید به کار مولد اهمیت بیشتری دادگزارش کردن صدای ایرانآیت الله سید ابراهیم رئیسی با تبریک دهمین ولایت به مناسبت بیست و هشتمین سفر استانی دولت مردمی به کرمانشاه گفت: اینجا مشهد مستضعفان و پیروزمندان است. ایستادگی و مقاومت سرپل ذهاب در برابر صدامیان زبانزد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بردباری، صبر، استقامت، روحیه مقاومت و مقاومت مردم سرپل ذهاب در برابر بمباران ها و ظلم های صدام حسین مثال زدنی است، افزود: به همه دختران و پسران این سرزمین می گویم که تاریخ مقاومت و مقاومت مردم سرپل ذهاب مثال زدنی است. مطالعه این سرزمین ما را به یاد رشادت، دلاوری، ایستادگی، مقاومت، عشق به خدا و ولایت می اندازد.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید همواره زحمات مردم این منطقه ارج نهاده شود، گفت: زمانی که مردم اینجا مشغول ساختن و رفع خسارات جنگ بودند ناگهان با زلزله مواجه شدند. در این زلزله مردم عزیزی که ۸ سال در دوران دفاع مقدس مقاومت کرده بودند، آسیب های زیادی دیدند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردمی که نزدیک به هزار شهید و بیش از هزار ایثار و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده بودند، اکنون با زلزله مواجه شدند. وقوع این حادثه در سرپل ذهاب باعث شد موضوع نه تنها در استان کرمانشاه بلکه در سطح کشور مورد توجه قرار گیرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز شخصاً به این حوزه توجه داشته باشند.

مردم سرپل ذهاب در روزهای مقاومت امتحان خوبی دادند

رئیسی خاطرنشان کرد: مردم سرپل ذهاب در روزهای مقاومت آزمون خوبی را پشت سر گذاشتند و از مرزهای این کشور پاسداری کردند. بنابراین وقتی گرفتار مشکلی می شوند باید مشکلشان را مشکل کشور دانست. تلاش های زیادی از سوی همه انجام شد و امروز بحمدالله شرایط و وضعیت تغییر کرده است، زندگی مردم با همه کمبودها و مشکلات نظم پیدا کرده است.

رئیسی همچنین به اهتمام مردم به آب و لزوم تکمیل سامانه گرمسیری برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی در این منطقه اشاره کرد و افزود: طرح تکمیل سامانه گرمسیری برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم این منطقه یکی است. از اولویت هاست و باید جزو مصوبات سفر باشد.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود به مقام والای عالم جلیل القدر «احمد بن اسحاق قمی اشعری» اشاره و تصریح کرد: علاوه بر این عالم بزرگوار که از مفاخر جهان اسلام است. این منطقه شهدای بزرگی هم دارد. امروز همه اقوام و عقاید مختلف به نام اسلام، به نام قرآن و نظام جمهوری اسلامی، به نام عاطفه و ولایت و به نام حفظ وطن، در کنار یکدیگر زندگی می کنند. آنها عادلانه از مرزهای این کشور دفاع کردند.

مردم واقعا در آزمون بزرگ دفاع مقدس نمره بالایی گرفتند

رئیسی با بیان اینکه رفع مشکلات امروز این مردم یکی از اولویت های دولت است، تصریح کرد: در اولین گام از سفر به استان کرمانشاه به مردم سرپل ذهاب رسیدیم چرا که معتقدیم این افراد واقعا نمره بالایی در آزمون بزرگ دفاع مقدس

ایجاد اشتغال یکی از اولویت های منطقه است

رئیس جمهور ایجاد اشتغال را یکی از اولویت های منطقه دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای دختران و پسران یکی از موضوعات مهم و محوری و یکی از دغدغه های دولت برای این منطقه است. زمینه اشتغال در حوزه کشاورزی و دامپروری در این منطقه بسیار آماده است و نباید اشتغال را صرفاً کار اداری ببینیم. باید به کارهای تولیدی که باعث رونق تولید در کشور می شود اهمیت بیشتری داده شود.

رئیسی با بیان اینکه امروز مردم استان کرمانشاه نگران اشتغال نباشند، گفت: امروز یکی از دغدغه ها و مشکلاتی که در همه مناطق کشور گریبان گیر ما شده است، موضوع بیکاری است و انشاالله در این زمینه گام های اساسی برداشته می شود. این رابطه

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود از استقبال و ابراز محبت مردم قدردانی کرد و افزود: حضور جنابعالی زن و مرد، پیر و جوان، به ویژه جوانانی که در این ازدحام در زیر نور آفتاب و گرمای مردم موج می زنند. هوا و عشق شما مردم به این دانش آموز. مربوط به شخص من نیست، مربوط به انقلاب، نظام و خون شهداست که البته اینجانب به عنوان یک طلبه در خدمت شما هستم و امیدوارم خدمتگزار و همکارانم بتوانم این امر بزرگ را محقق سازم. بدهی که مردم این نظام به همه ما دارند.

رئیسی با بیان اینکه اساس سفرهای استانی دولت، دیدن مشکلات و مسائل مردم از نزدیک است، گفت: قبلا تاکید کرده ام و باز هم تاکید می کنم که همه مدیران و مسئولان دولتی جزو شخصیت های انقلابی باشند که دغدغه مند هستند. مشکلات مردم، با مردم و در میان مردم است که انتخاب شوند تا مردم احساس کنند مدیران از آن خودشان هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: معتقدم هرکسی که به فکر مردم و روحیه تحول نیست باید کنار گذاشته شود و کسانی که نیروهای انقلابی هستند که دغدغه مسائل و مشکلات مردم را دارند در متن وارد شوند.