باز هم مسمومیت با الکل در هرمزگان/ ۱۰ نفر به بیمارستان منتقل شدندگزارش کردن صدای ایرانفاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به وقوع مسمومیت با الکل در هرمزگان در این خصوص گفت: در روزهای اخیر مواردی از مسمومیت بدنبال مصرف مشروبات الکلی در شهرستان قشم مشاهده شده است و تاکنون ۱۰ نفر به دلیل علائم مسمومیت جان خود را از دست داده اند. به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده اند.

دیالیز برای ۳ نفر انجام شد / یک نفر فوت شد

وی افزود: بیماران ۹ مرد و ۱ زن بودند که ۴ نفر به صورت سرپایی مداوا شده و با رضایت شخصی ترخیص شده اند، ۶ نفر همچنان در بیمارستان و ۱ نفر با وضعیت وخیم در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. ۳ دیالیز انجام شده است.

هشدار دکتر نوروزیان به خانواده ها

دکتر نوروزیان ضمن هشدار به خانواده ها و اشاره به اینکه مصرف مشروبات الکلی بسیار خطرناک است، توصیه کرد: در صورت بروز علائمی مانند سرگیجه، تاری دید، حالت تهوع، استفراغ و تنگی نفس بدون نگرانی از مسائل قانونی، به سرعت تا حد ممکن. درمان باید به بیمارستان برود زیرا با درمان سریع و به موقع، شانس بهبودی وجود دارد.

به گزارش صدای ایران، در اردیبهشت امسال نیز شیوع این بیماری رخ داد مسمومیت الکلی در هرمزگان بیش از ۷۵ نفر در بندرعباس آنها مسموم شدند و ۱۰ نفر از آنها جان باختند.