بازگشت به گینه استوایی؟تاریخ انتشار:

دور مقدماتی جام ملتهای آفریقا زنان 2022 در افق است. گینه استوایی در 20 اکتبر به مصاف جمهوری خلق کنگو می رود. فرصتی برای RFI برای بازگشت به گینه استوایی ، برنده CAN های 2008 و 2012 ، که پس از یک سفر طولانی در بیابان دوباره در ورزشگاه ها بازگشتند.

از خبرنگار ما در گینه استوایی

ورزشگاه ریبولا ، در لبه شمالی مالابو. یک بعد از ظهر. تیم فوتبال زنان گینه استوایی (نزلانگ زنان) در میانه یک جلسه تمرینی است. دختران خود را برای بازی حذفی جام ملتهای زنان آفریقا بعدی آماده می کنند که قرار است در ژوئیه 2022 در مراکش برگزار شود. با این کار می توانید به جام جهانی CAN 2023 راه پیدا کنید. بنابراین ، ما به شدت آماده می شویم. اولین مسابقه در 20 اکتبر برابر DRC خواهد بود.

برای ژان پل پیلا کنگوئی ، که تقریباً دو سال سرمربی گینه استوایی بوده است. ما یک پروژه بلند مدت آماده کرده ایم. ما تیم را 85 درصد جوان کردیم. ما در حال ایجاد یک تیم جوان هستیم تا ارزش درونی خود را بازیابی کنیم. یکی از مواردی که ما مالک آن هستیم و بخشی از موج 2012 است ، کاپیتان سالومه نکه است. و به سمت کرسندو می رویم. ما بدون فشار کار می کنیم. علاوه بر این ، اولین میوه ها در سال 2020 ، زمانی که ما جام Uniffac را بردیم ، شروع به ریختن کردند. [une compétition régionale, Ndlr] “، به RFI توضیح می دهد.

بنابراین خانم نزلانگ پس از چند سال تعلیق توسط فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در تلاش است تا جلوی صحنه فوتبال قاره ای را بگیرد. گینه استوایی در سالهای 2008 و 2012 دو CAN را از دست داد و پس از تجربه رونق در فوتبال زنان آفریقایی از رادار محو شد. این کشور در جام جهانی 2011 بازی کرد ، اولین حضور بدون آینده.

از آن زمان ، آنونما جنووا خردمند چکمه های خود را آویزان کرد و بازنشسته شد. و انتخاب در حال بازسازی است. ” با Genoveva ، Nke ، Diana و سایر بازیکنان ، ما سعی می کنیم بازیکنان م effectiveثرتری را همانطور که در گذشته می شناسیم تربیت کنیم. »ونانسیو توماس Ndong ، رئیس فدراسیون گینه استوایی (Feguifut) ، به میشا اشاره می کند.

تئودورو اوبیانگ نگئما: “نسل جدیدی از فوتبالیست ها بزرگ شده اند”

در فوریه 2020 ، گینه استوایی دوباره به عنوان برنده مسابقات Uniffac بدون سهام بزرگ اعلام شد. گینه استوایی طرفداران خود را به یاد گذشته ای باشکوه آورد.

رئیس جمهور گینه استوایی چند هفته پیش در مصاحبه با RFI نظرات خود را در مورد فوتبال زنان بیان کرد. ” امروزه نزلانگ بازتابی از فوتبال گینه استوایی است که بین بهترین و بدترین آنها متفاوت است. ما این کار را کردیم زیرا وقتی روی فوتبال سرمایه گذاری می کردیم ، آن را دوست داشتیم. ما همچنین می خواستیم بر زنانی که در کشور ما فوتبال بازی می کنند تأکید کنیم. من این شکست را ناامید کننده نمی دانم ، بلکه راهی برای تقویت روحیه می دانم. می دانم زمان آموزش فوتبالیست جدید گینه استوایی است که به کشور اجازه می دهد موقعیت قبلی خود را بازیابد. »، Teodoro Obiang Nguema توضیح دادبه

در جولای 2016 ، کنستانسیا مانگوئه د اوبیانگ ، بانوی اول این کشور ، 99 میلیون FCFA به فوتبال زنان برای تقویت این رشته اهدا کرد. با این حال ، شکست بازیکنان برزیلی که به سرعت پذیرفته شدند در سال 2012 به خوبی شروع شده بود. سپس ، اعتراضات به آبشار پیوند خورد. نزلانگ در پی این رسوایی ها به مسخره محافل فوتبال زنان تبدیل شده است.

سپس ، اگرچه ما معتقدیم که کشور آمادگی رسیدن به قله را دارد ، یک دوره افول بود. اما امروز یک عملیات رنسانس است. اولین مانع ، DRC ، دیدار با برنده مصر-تونس در CAN 2022 و فکر کردن برای تاج سوم است. ” ماموریت غیر ممکن است. ما این DRC را در فینال مسابقات Uniffac شکست دادیم. بنابراین ، ما با روحیه قوی پیش خواهیم رفت. فقط باید به اندازه چند ماه کار کنیم »، اطمینان می دهد مربی ژان پل پیلا. بنابراین ، همه امیدها مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید