بازرسان می گویند تیراندازی “یک اقدام تروریستی” به نظر می رسد.تاریخ انتشار:

به گفته بازرسان نروژی ، یک حمله خونین در روز چهارشنبه ، 13 اکتبر ، که در آن یک مرد مسلح به کمان به رهگذران در شهر کوچک کونگسبرگ شلیک کرد. عمل ترور “چهار زن و یک مرد کشته شده اند و دو نفر دیگر هنوز در بیمارستان هستند. این دیگر برای کشور یک ترور نیست ، بلکه یک آزمایش واقعی برای نخست وزیر جدید است که پنجشنبه 14 اکتبر روی کار می آید.

یک روز بعد این حمله، دنباله ای از ترور اسلامگرایان است که به نظر می رسد محققان آن را دوست دارند. آنها ایده قطعی در مورد انگیزه های قاتل ارائه ندادند ، اما ” شکی نیست که نشانه هایی وجود دارد که این اقدام می تواند یک اقدام تروریستی باشد “حتی اگر” اکنون مهم است که تحقیقات را جلو ببریم و انگیزه های مظنون را روشن کنیم “هانس سوره شوولد ، رئیس سرویس های امنیتی نروژ (PST) در یک کنفرانس خبری گفت. بازرسان تأیید کردند که وی به اسلام گرویده و بعداً یک فرد تندرو شده است.

مظنون 37 ساله دانمارکی که چندین سال در کنگسبرگ زندگی کرده است ، به واقعیت اعتراف کرد و به نظر می رسد با پلیس همکاری می کند. او ” شناخته شده از PST و در حال حاضر مربوط به چند مورد ، اما اخیراً یا در سال 2021. به گفته خبرنگار منطقه ای ما در استکهلم ، چندین رسانه نروژی نیز سابقه روانپزشکی را گزارش می دهند ، فردریک فاکس.

« این مردی است که مدتی است از سیستم مراقبت های بهداشتی به این سو و آن سو حرکت می کند هانس سوره سووولدو نیز اشاره کرد و بدین ترتیب شک و تردید در مورد وضعیت روحی او ایجاد کرد.

در حمله ای مرگبار که بیش از نیم ساعت به طول انجامید در منطقه ای نزدیک کنگسبرگ ، 80 کیلومتری غرب پایتخت اسلو ، پنج تا چهار زن و یک مرد 50 تا 70 ساله او کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

این حمله در بسیاری از مناطق کنگسبرگ ، از جمله در خیابان ، داخل خانه و در سوپرمارکت رخ داد که در آن یک مأمور پلیس که در آن زمان وظیفه نبود مجروح شد. به گفته پلیس ، مهاجم به تنهایی عمل کرده است.

خاطرات دردناک برای نخست وزیر جدید

پلیس در ساعت 18:12 (GMT 16:12) هشدار داد و مظنون را بیش از نیم ساعت بعد در ساعت 18:47 دستگیر کرد. در حین دستگیری ، آنها مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و با شلیک هشداردهنده به آنها پاسخ دادند. پلیس گفت مظنون از سلاح های ناشناس دیگری نیز استفاده کرده است.

این حمله خاطرات دردناکی را در سراسر نروژ برانگیخت. این کشور ، در تابستان امسال ، تازه به یاد آمد ده سال از حمله به اوتویا می گذرد، یک تروریست راست گرا 77 نفر را کشت.

همچنین امتحانی برای یوناس گهر استور ، نخست وزیر جدید سوسیال دموکرات هاچه کسی حمله را ” بی رحم و بی رحم «ارنا سولبرگ محافظه کار روز پنجشنبه پس از هشت سال دولت به قدرت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید