بارداری و روزه داری تغذیه مادران باردار و شیرده


طبق اعتقاد مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان واجب است شرعی و واجب است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
داشتن یک دستورالعمل رایج برای زنان باردار غیرممکن است. برای هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید برای مشاوره.

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند خواندن؛ اعضایی که روزه آنها حرام است اگر چنین نیستید ، شرایط روزه را بخوانید.

ما در چه فصلی هستیم؟

شما در حال حاضر روزه هستید زیرا ما در فصل بهار ، 15 ساعت گرسنگی و غیره هستیم عطش در پی دارد. سیستم بدن زنان باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که شما سریعتر گرسنه می شوید. زن باردار او نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا بماند. چرا؟ زیرا اگر تعداد زیادی وجود داشته باشد گرسنه ماندن. مواد مورد نظر شما جمع آوری شده و در بدن شما ذخیره می شود آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین و سیستم عصبی جنین می شوند به آسیب.

شما در چه ماهی باردار هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول ثالثاً ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما به لحاظ
بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و غذا و آب بخورید بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. Valiiii از این دوره خاص 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است LT است. در صورت داشتن شرایط زیر در این مدت روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید تعدادی قول بدهید مصرف غذا را افزایش دهید و حجم هر وعده غذایی را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، انرژی ، غذا و آب در بدن دارید کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعتها گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه باشد این برای زنان باردار است و همان مواد بالا را در ادرار خود بررسی کنید گفتیم به نظر می رسد ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که در آن روزه دار بودن یک زن باردار اکیداً ممنوع است ما اینجا نوشتیم ؛ لطفا ادامه مطلب را بخوانید.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید یک وعده غذایی کامل را دوبار صبح و افطار و در بین آن بخورید افطار و سحر میان وعده هایی با ریزمغذی ها هستند از پروتئین و ویتامین ها و برای مقدار زیادی آب استفاده کنید پایان نامه.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، انرژی و مواد مورد نیاز خود را تامین کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا صبح ، معمولاً در این روزه این ممنوعیت نیست.
حتماً به این مقاله توجه کنید زیرا شما می توانید در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این مدت ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه است ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! باید بسیار مراقب باشید که در چند ساعت اول گرسنه نمانید آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، قول می دهد که اگر بین افطار و صبح روزه بگیرید کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید نه
همچنین ، اگر در هفته های آخر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیریم

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* اگر هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است نه ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس به پزشک خود آزمایش ادرار و تجویز همان مواد بد را بدهید توجه داشته باشید! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد قبول کنید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است اگر مشکل دیگری ندارید نه. اگر باردار هستید
سالم ، به اندازه کافی و بین افطار تا صبح بخورید او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نمی کند
پایان نامه.
* روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن و وضعیت حاملگی بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. بر اساس هر فرد توانایی های خود را ارزیابی کرده و با نتایج مشورت کنید دکتر تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد تاثیر روزه داری بر مادران انجام می دهند او باردار است ، اما هنوز نمی تواند ثابت کند که نمی تواند روزه بگیرد مشکلاتی برای مادر یا نوزاد وجود دارد و البته این موضوع هنوز جایی دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

کسانی که روزه داری ماه رمضان را در دوران بارداری پیش بینی می کنند -2
پیامدهای قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و زایمان: جمعیت -3
مطالعه ای از هلند

دیدگاهتان را بنویسید