ایلان ماسک به دادگاه فراخوانده شد


ایلان ماسک به دادگاه فراخوانده شد

گزارش کردن صدای ایران توییتر روز سه شنبه از ایلان ماسک به دلیل نقض قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خود برای خرید این شبکه اجتماعی شکایت کرد و از دادگاه دلاور خواست تا به مدیر عامل تسلا دستور دهد تا ادغام را با قیمت توافقی ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم تکمیل کند. .

به گزارش رویترز، در این شکایت آمده است: «ماسک ظاهراً معتقد است که می‌تواند نظرش را تغییر دهد، عملکرد آن را مختل کند، ارزش سهام را کاهش دهد، شرکت را نابود کند و در نهایت از معامله خارج شود».

روز جمعه، ماسک اعلام کرد که قرارداد خود را با توییتر فسخ می‌کند، زیرا این شرکت با پاسخ ندادن به درخواست‌ها برای اطلاعات مربوط به حساب‌های جعلی یا هرزنامه در این پلتفرم، که برای عملیات تجاری آن ضروری است، توافق را نقض کرده است. ماسک که مدیر اجرایی سازنده خودروهای الکتریکی تسلا است، به درخواست‌ها برای اظهارنظر در مورد این شکایت پاسخی نداد.

این شکایت ماسک را به نقض مکرر توافقنامه متهم کرد که توییتر و تجارت آن را به هم ریخته است. توییتر همچنین ماسک را به ذخیره سازی “مخفیانه” سهام توییتر متهم کرد.

سهام این پلتفرم رسانه های اجتماعی روز سه شنبه به ۳۴.۰۶ دلار بسته شد که ۴.۳ درصد رشد داشت، اما به میزان قابل توجهی کمتر از قیمت هدف ۵۰ دلاری بود.

توییتر همچنین اعلام کرد که اطلاعات بیشتری در مورد اکانت‌های اسپم با ماسک به اشتراک نمی‌گذارد زیرا می‌ترسد که او پس از خروج از خرید توییتر، پلتفرمی رقیب ایجاد کند.

سهام تسلا، منبع اصلی ثروت ماسک، از زمان اعلام و بسته شدن معامله در روز سه‌شنبه، حدود ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده و به ۶۹۹.۲۱ دلار بسته شد.

توییتر در یک پرونده جداگانه از دادگاه خواست تا دادگاه چهار روزه را در اواسط سپتامبر تعیین کند. به گفته کارشناسان حقوقی، با توجه به اطلاعاتی که عمومی است، به نظر می رسد توییتر دست بالا را در این دعوا داشته باشد.