ایران پیگیر آزادی خلیل دودمند بودگزارش کردن صدای ایرانوزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز در گفتگوی تلفنی با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان در بخشی از این گفتگو با اشاره به دستگیری یک زائر ایرانی گفت. خلیل دردناک است) در مراسم مناسک حج امسال توسط پلیس عربستان سعودی بر لزوم آزادی هر چه سریعتر وی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفتگو خاطرنشان کرد که در چارچوب روابط دوستانه دو کشور، آزادی این زائر ایرانی را پیگیری خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان چند روز پیش در گفتگوی تلفنی با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق ضمن تشکر از زحمات وزیر امور خارجه عراق در کمک به برگزاری مراسم حج اخیر حجاج ایرانی، پیگیر سرنوشت این زائر ایرانی که در مراسم حج در عربستان سعودی دستگیر شده بود. وی خواستار ابلاغ پیامی برای آزادی او شد.

یکی از حجاج کشورمان به بهانه پرتاب عکس حاج قاسم در کنار کعبه در روز عید قربان توسط نیروهای امنیتی عربستان دستگیر شد.

بر اساس این گزارش و به نقل از رسانه های خبری، یکی از حجاج کشورمان به بهانه انتشار عکس حاج قاسم در کنار کعبه در روز عید قربان توسط نیروهای امنیتی عربستان بازداشت شد و همچنان در زندان پس از بیش از ۳۰ روز

«خلیل دردمند» اهل درچه اصفهان که به همراه مادرش مراسم حج تمتع ۱۴۰۱ را انجام داده بود، پس از انجام مناسک حج تمتع در روز عید قربان توسط نیروهای امنیتی عربستان در مسجد الحرام دستگیر شد.

اتهام خلیل پیندمند «فیلمبرداری» است.

گفته می شود برای خلیل دردمند پرونده ای تشکیل شده و اتهام او «فیلمبرداری» است و قرار است طی روزهای آینده به پرونده این زائر ایرانی رسیدگی شود.