ایران هیچ ناامنی و بحرانی را در منطقه نمی پذیردبه گزارش صدای ایران، سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر پنجشنبه (۳ تیرماه) در ادامه برنامه های سفر خود به استان کرمانشاه در دیدار با اقشار مختلف مردم این استان در ورزشگاه امام خمینی (ره) این استان گفت: مرکز این استان: کرمانشاه با قریب به ۱۰ هزار شهید با مقاومتش با ایستادگی در برابر صدام و بعثی ها و کفر جهانی و ایستادگی در برابر منافقین بی خدا شناخته می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه کرمانشاه به مردان و زنان فرهیخته ای معروف است که عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و عرصه های مختلف تولید را با معنای خاص خود جلوه ای از حضور خود کرده اند، افزود: کرمانشاه مهد علما، فرهیختگان و فرهیختگان است. بزرگان عرصه های علم و دانش و فقه. مهد مدنیت و فرهنگ و هنر و مراقبت از دیگران در پرتو مراقبت از خدا و مهد دلاوری و دلاوری است.

وی کرمانشاه را یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: امروز افتخار می کنم که در جمع مردان و زنان تاریخ ساز، آینده ساز و مقاوم هستم. دولت خود را خدمتگزار شما مردم عزیز و خانواده های بیش از ۲۰ هزار شهید، ایثارگر و جانباز می داند. امروز متعهد هستیم که اراده مردم برای ما تعیین کننده باشد.

رئیسی در ادامه سخنان خود با قدردانی از همه تلاش هایی که در سال های گذشته برای توسعه کرمانشاه انجام شده است، تصریح کرد: با وجود این همه تلاش، اما وقتی به چهره استان و خواسته های مردم نگاه می کنیم. ، می بینیم که باید شرایط فرق می کرد و با این همه ظرفیت نباید شاهد بیکاری در استان بودیم.

کرمانشاه می تواند قطب کشاورزی منطقه باشد

رئیس جمهور یادآور شد: در ابتدای فعالیت استاندار کرمانشاه به ایشان توصیه کردم که رسالت اصلی شما در این استان با چنین سابقه رشادت و ایستادگی، بحث اشتغال است. با این همه نیروی تحصیلکرده جوان آماده به کار و تلاش و ظرفیت های خوبی که استان در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی و معدنی دارد، نباید شاهد بیکاری در استان باشیم. کرمانشاه می تواند قطب کشاورزی منطقه باشد.

وی با تاکید بر اینکه رسالت اصلی دولت مردمی توسعه و عمران کشور است، افزود: متأسفانه در زیرساخت ها تأخیر زیادی داریم، با این حال دولت کار خود را در زیرساخت های انرژی، پروژه های بزرگ آبرسانی، نیروگاه آغاز کرده است. ساخت و ساز و ساخت پالایشگاه ها و پالایشگاه های نفت». . برای کنترل تورمی که مردم، دولت و همه مسئولان را متضرر می کند اقداماتی انجام شده و انشالله با قوت پیگیری خواهد شد.

نرخ رشد نقدینگی به کمترین میزان خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است

رئیسی همچنین با بیان اینکه «نرخ رشد نقدینگی به کمترین میزان خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است»، گفت: روند خلق پول بانک ها کاهش یافته و اینها همه نشانه آن است که علاوه بر اصلاح ساختارهای نادرست اقتصادی، اقداماتی در حال انجام است. به سمت توسعه گرفته شده است. زیرساخت ها در حال برداشتن است و انشالله آثار آن در زندگی مردم مشهود خواهد بود.

رئیس جمهور صبر، بردباری و همراهی مردم را برای دولت بسیار ارزشمند توصیف کرد و تصریح کرد: همراهی مردم شما با دولت کارهای بزرگی را در پی خواهد داشت که دوستان را امیدوار و دشمنان را ناامید می کند.

رئیسی کرمانشاه را چهارراه ترانزیت کالا و انرژی معرفی کرد و خاطرنشان کرد: همجواری کرمانشاه با عراق زمینه خوبی برای فعال سازی بازارچه های مرزی است تا تردد کولبر در اینجا ساماندهی شود.

هر گونه خطایی در این زمینه با پاسخ متاسفانه مواجه خواهد شد

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه برخی از کشورهای منطقه ناامنی و تروریسم را از غرب و آمریکا به منطقه انتقال می دهند، گفت: اجازه دهید به آمریکایی ها و همپیمانان آنها در منطقه در منطقه بگویم. گردهمایی مردم غیور و مقاوم کرمانشاه. ملت بزرگ ایران هیچ گونه ناامنی و بحرانی را در منطقه نمی پذیرد و هر اشتباهی در این منطقه با پاسخ تند و تأسف آور مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: آمریکایی ها و متحدان منطقه ای آنها باید بدانند که ملت های مسلمان منطقه از روابط تحقیرآمیز دولت هایشان با آمریکایی ها که منجر به غارت منابع آنها می شود متنفرند.

رئیسی قدرت، توان و اقتدار نظامی ایران در منطقه را عامل امنیتی دانست و تاکید کرد: دخالت بیگانگان و آمریکایی ها در منطقه نتیجه ای جز ایجاد بحران و ناامنی ندارد.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی باید بداند که در هیچ کجای این منطقه طمع نداشته باشد. برقراری ارتباط و عادی سازی روابط به هیچ وجه برای رژیم صهیونیستی ایجاد امنیت نخواهد کرد. همه خبرنگاران باید این پیام را به همه دنیا برسانند که امروز ایران اسلامی قوی‌تر از همیشه و آمریکا ضعیف‌تر از همیشه است.

رئیس جمهور با اشاره به اعلام رسمی آمریکایی ها مبنی بر شکست شرم آور فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: شما ما را با تحریم و تهدید محک زدید، چرا دوباره موضوع تجربه شده را آزمایش می کنید؟

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه اعتماد مردم را سرمایه بزرگی می دانیم که برای دولت مردم مسئولیت ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: با توجه به این امر هم دولتمردان و هم همه کسانی که به نام دولت مردم فعالیت می کنند. مسئولیت باید در همه جای کشور بدون حاشیه باشد. خدمت انقلابی به مردم انقلابی.

اگر مدیری روحیه تغییر و انقلاب و دموکراسی و حاکمیت نداشته باشد به حاشیه می رود.

رئیس جمهور گفت: اگر مدیر یا کارشناس در هر اداره یا سازمانی روحیه تحول آفرینی، انقلابی گری، مردم مداری و بزرگواری نداشته باشد و دغدغه اش دغدغه مردم نباشد باید به حاشیه برود. نه اینکه از دفتر اخراج شود، بلکه نباید مدیر و تصمیم گیرنده نهایی باشد. این انتظار مردم از دولت خدمتگزار انقلابی است.

رئیسی با تاکید بر اینکه اعتماد مردم به دولت به این دلیل است که از این دولت انتظار کار انقلابی، سریع و دقیق و گره گشایی از مشکلات زندگی خود را دارند، گفت: اگر فردی انقلابی نباشد کار امروز را به فردا موکول می کند. روابط ناسالم، رانت خواری و پارتی بازی می خواهد مسائل را از مسیر خارج کند، در این دولت نباید آنها را تحمل کرد.