ایران ثابت کرده است که در شرایط سخت دوست همسایگان خود استبر اساس گزارش ها صدای ایرانسید ابراهیم رئیسی عصر امروز (چهارشنبه) در ادامه برنامه ها سفر به ترکمنستان و شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر در دیدار الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان یکی از مهمترین مزایای برگزاری اجلاس های منطقه ای را دیدار و گفتگو با مقامات کشورهای همسایه و ایجاد زمینه برای تفاهم بیشتر دانست. بین آنها.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظرفیت های موجود در دو کشور بسیار بالاتر از سطح کنونی روابط دو کشور است، گفت: باید از این ظرفیت ها برای گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی استفاده بهینه کرد. و زمینه های تجارت.”

ایران ثابت کرده است که در شرایط سخت دوست همسایگان خود است

رئیسی با اشاره به سابقه روابط دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران در روزهای سخت ثابت کرده است که دوست همسایگان است و هرگز دوستان خود را در سختی ها تنها نمی گذارد.

رئیس جمهور در ادامه به توانمندی های سطح بالای کشورمان در حوزه خدمات فنی و مهندسی از جمله در حوزه انرژی و عمران اشاره کرد و تصریح کرد: برای گسترش همکاری های دو کشور و همچنین توسعه تعاملات مناسب است. از کشورهای ساحلی خزر.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه پرتنش است و به هیچ وجه به نفع امنیت منطقه نیست، گفت: امنیت در منطقه تنها با این امر محقق می شود. همکاری منطقه و همسایگان خزری

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان نیز گفت: پس از دیدار قبلی خود با رئیس جمهور کشورمان در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق آباد، ارتقای روابط دوجانبه تسریع شده است. و سطح همکاری های دو کشور را بالا ببرد.