ایران به تلاش های خود برای پایان دادن به جنگ و راه حل سیاسی در اوکراین ادامه می دهدبه گزارش صدای ایران، امیر عبداللهیان در این گفتگوی تلفنی بار دیگر بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در برابر جنگ تاکید کرد و اظهار داشت: همانطور که از ابتدای بحران اعلام کرده ایم، مخالف جنگ در افغانستان، یمن هستیم. فلسطین و از جمله اوکراین. .

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: سیاست عملی ما نیز بر این اصل است و با هرگونه اقدامی که منجر به ادامه و تشدید درگیری ها شود مخالفیم.

امیر عبداللهیان ضمن رد اتهامات بی اساس اخیر مشاور امنیت ملی آمریکا به کشورمان مبنی بر ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ با اوکراین، همزمان با سفر بایدن به فلسطین اشغالی این گونه ادعاها را مطرح کرد. مناطق، در راستای اهداف و خواندن اهداف سیاسی خاص.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: موضع اصولی و روشن جمهوری اسلامی در مخالفت با جنگ و حمایت از توقف جنگ، مانند رویکرد دوگانه برخی کشورهای غربی مبتنی بر استاندارد دوگانه نیست.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران به تلاش های خود برای پایان دادن به جنگ و حل بحران سیاسی اوکراین ادامه می دهد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: تهران آماده توسعه و گسترش همه جانبه روابط با کیف از جمله در زمینه های اقتصادی و کشاورزی است.

دمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از مخالفت جمهوری اسلامی ایران با جنگ، تاکید کرد: برای ادامه ارتباط وزرای خارجه ایران و اوکراین که برقرار شد ارزش قائل هستیم. حتی در روزهای سخت آغاز جنگ. ما میدانیم

وزیر امور خارجه اوکراین افزود: با شما موافقم که نباید اجازه دهیم اتهامات دیگران به روابط دوستانه کیف و تهران لطمه بزند.

وزیر امور خارجه اوکراین آمادگی خود را برای گسترش همه جانبه روابط فیمابین اعلام کرد و از آمادگی کیف برای گشودن فصل جدیدی از روابط با تهران خبر داد.

وی ضمن تشریح آخرین وضعیت جنگ در کشورش از تلاش های تهران برای کمک به برقراری آتش بس و تمرکز بر راه حل سیاسی تشکر کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین از امیر عبداللهیان برای سفر به این کشور دعوت کرد.