ایران از گفتگو و راه حل سیاسی برای حل بحران اوکراین حمایت می کند


امیرعبداللهیان: ایران از گفتگو و راه حل سیاسی برای حل بحران اوکراین حمایت می کند

گزارش کردن صدای ایرانحسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه با خانم استفانیا کراکسی رئیس کمیسیون امور خارجه و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین در خصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه در ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

امیر عبداللهیان در این دیدار گفتگوهای خود با وزیر امور خارجه ایتالیا و همچنین دیدار با صنعتگران، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران ایتالیایی را مثمر ثمر و مفید ارزیابی کرد.

وی افزود: از جمله موضوعاتی که با وزیر امور خارجه مطرح شد، فعال شدن دیپلماسی پارلمانی بر اساس پروتکل منعقده در سال ۱۳۷۹ در خصوص همکاری های پارلمانی دو کشور بود.

وزیر امور خارجه کشورمان نقش مجالس دو کشور را در کمک به گسترش هر چه بیشتر روابط از طریق تصویب اسناد اساسی همکاری دو کشور مهم دانست و خواستار تسریع در تصویب این اسناد شد. اسناد پارلمان ایتالیا

ایران از گفتگو و راه حل سیاسی برای حل بحران اوکراین حمایت می کند

امیر عبداللهیان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از گفت وگو و راه حل سیاسی برای حل بحران اوکراین حمایت می کند و ضمن تاکید بر ارائه کمک های بشردوستانه به مردم اوکراین، مذاکراتی را با مقامات دو کشور به همین منظور انجام داده است. .

امیرعبداللهیان در رابطه با مذاکرات رفع تحریم‌ها اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر ابتکارات و تلاش‌های فشرده‌ای برای دستیابی به یک توافق خوب و باثبات داشته است و از مقامات آمریکایی انتظار دارد با اتخاذ رویکردی واقع‌بینانه به نهایی شدن این توافق کمک کنند. انجام دادن

رئیس کمیسیون امور خارجه و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا ضمن ارزیابی تحولات جاری بین المللی به پیامدهای منفی بحران اوکراین به ویژه در زمینه کمبود انرژی و مواد غذایی که کشورهای جهان از جمله در ایران را تهدید می کند، اشاره کرد. خاورمیانه و آفریقا خانم کراکسی دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران اوکراین و همچنین مذاکرات لغو تحریم ها را مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی شرایط با ثبات تری را تجربه کند.