ایجاد پتروشیمی بیخگوش تالاب شادگان / رونمایی از تخلف بزرگ در استان خوزستان + فیلم


گزارش کردن صدای ایران اداره کل منابع طبیعی استان خوزستان اعلام کرده است که شکایت کرده اما فعالیت متخلفان هنوز متوقف نشده است. سازمان محیط زیست می گوید ما مجوزی صادر نکرده ایم اما برای متخلفان فرقی نمی کند. اداره کل امور اراضی می گوید قرارداد ندارد اما برای مسئولان استانی مهم نیست.

پایگاه خبری عصر ایران در گزارشی از شنیده شدن تخلف بزرگ در ایجاد مجتمع پتروشیمی در حوالی تالاب شادگان در استان خوزستان خبر داده است. صدای ایران با توجه به وظیفه و دغدغه ریست محیطی بازنشر می شود.

چهره واقعی تخلفی است که با حمایت برخی شخصیت ها و مسئولان استان خوزستان و بی توجهی به اجرای قانون انجام می شود. ماجرا از این قرار است که یک پتروپالایشگاه در حوالی تالاب شادگان در حال ساخت است اما نه مجوز محیط زیست دارد و نه قراردادی با جهاد کشاورزی برای انجام فعالیت های عمرانی دارد. اما با همه این تخلفات به راحتی بدون اینکه مزاحمتی برایش ایجاد کند به کارش ادامه می دهد.

ایجاد پتروشیمی بیخگوش تالاب شادگان / رونمایی از تخلف بزرگ در استان خوزستان + فیلم

اداره کل منابع طبیعی استان خوزستان اعلام کرده است که شکایت کرده اما فعالیت متخلفان هنوز متوقف نشده است. سازمان محیط زیست می گوید ما مجوزی صادر نکرده ایم اما برای متخلفان فرقی نمی کند. اداره کل امور اراضی می گوید قرارداد ندارد اما برای مسئولان استانی مهم نیست.

اما این پتروپالایش کجا ساخته شده است؟ نزدیک تالاب شادگان گفته می شود پیامدهای زیست محیطی این اقدام می تواند تالاب تنفسی را به خطر بیندازد. به همین دلیل سازمان محیط زیست هنوز مجوز اجرای این پروژه را نداده است.

ایجاد پتروشیمی بیخگوش تالاب شادگان / رونمایی از تخلف بزرگ در استان خوزستان + فیلم

چرا هیچکس مسئول این تخلف نیست و در استان تصمیمی برای جلوگیری از متخلفان گرفته نمی شود؟ بهانه ها در مورد اشتغال زایی است اما به نظر می رسد قانون و اجرای آن همیشه جلوتر از هر توضیحی است.

P/Q