ایجاد تعادل با تداوم محیط های کاری از راه دور


همه گیری COVID19 به دو دلیل خاص، چاقی را به عنوان یک مشکل عمده بهداشت عمومی برجسته کرده است. اول اینکه چاقی یکی از قوی ترین عوامل خطر برای بیماری شدید COVID19 است. دوم، و دلیل این مقاله، محیط های کاری از راه دور به دلیل عوامل مختلف منجر به افزایش وزن شده است.

افزایش وزن مرتبط با دورکاری و بیماری همه گیر که در اصطلاح عامیانه پوند “COVID 19” نامیده می شود، دلایل زیادی دارد، برخی نسبتاً آشکار و برخی دیگر پنهان تر. مهم نیست که همه‌گیری COVID19 چگونه گسترش می‌یابد، به نظر می‌رسد که کار از راه دور از خانه به هر شکلی برای آینده قابل پیش‌بینی اینجاست. بنابراین چگونه می‌توانیم افزایش وزن مرتبط با دورکاری را مدیریت یا از آن جلوگیری کنیم؟ بیایید برخی از این چالش ها را بررسی کنیم و به راه حل های عملی برای غلبه بر آنها فکر کنیم.

دلیل اینکه افزایش وزن به اندازه کافی قدردانی نمی شود، خواب ناکافی است. نه تنها طول مدت خواب ناکافی است، بلکه تغییر خواب (دیر وقت بالا رفتن) می تواند متابولیسم را مختل کند. برای بسیاری، کار از خانه به معنای زمان آماده سازی کمتر در صبح است. دوش ندارد. انتقال ندهند. احتمالاً هیچ شلواری در کنار پائین نیست. این اغلب منجر به بیدار ماندن از شب قبل، با یا بدون پخش جریانی از برنامه های مورد علاقه خود می شود (زمان صفحه نمایش در ۳۰ تا ۶۰ ساعت قبل از خواب، اختلال خواب را افزایش می دهد!). با خواب نامناسب، سطح هورمون های مرتبط با گرسنگی تغییر می کند که منجر به افزایش وزن و احتمالاً کاهش توده عضلانی می شود. کاهش «نیروی اراده» (اصطلاحی که من برای توصیف مجموعه‌ای از عواملی که توانایی ما را در انجام کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم یا انجام ندادن آن‌ها را که نمی‌خواهیم مشخص می‌کنند) و افزایش وزن استفاده می‌کنم، به دنبال آن است.

راه حل ساده؟ بیشتر بخواب. خواندن اینجا آسان است اما دستیابی به آن سخت است. با بهداشت خواب خوب شروع کنید. بهداشت خواب شامل بهبود خود و محیطتان برای ارتقای خواب است. برخی از تاکتیک ها شامل خاموش کردن صفحه نمایش ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از خواب، پرهیز از کافئین به مدت ۸ ساعت قبل از رفتن به رختخواب، تنظیم یک زمان دقیق برای خواب با هدف کل خواب ۷ تا ۹ ساعت و انجام تمرینات ورزشی در هنگام خواب است. روز

استرس همچنین می تواند منجر به افزایش وزن شود که بخشی از آن به دلیل اثرات منفی آن بر اراده است. مانند خواب ناکافی، تشخیص استرس آسان تر از درمان آن است. استرس همه گیر استرس روانی ناشی از مدارس کودکان استرس ناشی از محو کردن مرزهای بین زمان خانه و زمان کار. فشار. فشار. فشار.

استراتژی های مدیریت استرس بی پایان هستند و روش های موفق از فردی به فرد دیگر متفاوت است. تنفس عمیق، تمرکز حواس، تمرین شکرگزاری، دعا، خواب کافی، تغذیه سالم و ورزش می تواند به مدیریت استرس کمک کند. اولین قدم این است که شناسایی کنید چه چیزی به شما کمک می کند تا شخصا استرس را مدیریت کنید. گوش دادن به موسیقی ممکن است برای برخی افراد بسیار آرامش بخش باشد اما برای برخی دیگر مفید نباشد. وقت گذاشتن برای استراحت با یک سرگرمی ایده خوبی است، اما آیا زمان بیشتری برای انجام یک سرگرمی دارید؟ به خودتان، ترجیحات و محدودیت‌هایتان فکر کنید تا بهترین چیز را پیدا کنید. اگر متوجه شدید که استرس، افسردگی یا اضطراب شدید دارید، لطفاً با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای سایر ایده های درمانی صحبت کنید.

احتمالاً جای تعجب نیست که دورکاری می تواند زمان نشستن را افزایش دهد. غیرمعمول نیست که فردی که از راه دور کار می کند روزانه چند صد قدم جمع کند. فقط چند قدم از تخت تا حمام تا آشپزخانه تا “دفتر” جایی که بیش از ۸ ساعت در آن نشسته اید. در حالی که رابطه بین فعالیت بدنی و افزایش وزن و کاهش وزن پیچیده است، به نظر منطقی است که برای کاهش زمان عدم تحرک تلاش کنیم.

فعالیت بدنی ساده مانند ایستادن یا راه رفتن می تواند مفید باشد. در حالت ایده آل، هر ۱۵ دقیقه یک بار بایستید. اگر می توانید، یک ایستگاه کاری در خانه ترتیب دهید تا بتوانید در حین کار بایستید. برخی افراد اگر در حین کار بایستند متوجه می شوند که هوشیاری ذهنی بیشتری دارند. اگر تمایل دارید بیش از حد در کار خود عمیق شوید و ایستادن را فراموش کرده اید، یک تایمر برای یادآوری خود تنظیم کنید. برخی از ساعت های هوشمند یادآورهای ویژه ای برای این کار دارند. در حالت ایده آل، حداکثر ۱۵۰ دقیقه حرکت با شدت متوسط ​​در هفته انجام دهید.

شاید مهم ترین متغیر افزایش وزن و کاهش وزن، کالری دریافتی باشد. میزان غذا خوردن توسط یک شبکه فوق‌العاده پیچیده از عوامل کنترل می‌شود که از ژنتیک و هورمون‌ها گرفته تا در دسترس بودن غذا و وضعیت احساسی را شامل می‌شود. هنگام کار از راه دور، فاصله بین ایستگاه کاری و غذا تا حد زیادی کاهش می یابد، گاهی اوقات فقط به چند فوت می رسد، بنابراین در دسترس بودن غذا بسیار بیشتر است. این نزدیکی جغرافیایی احتمال غذا خوردن را افزایش می دهد. افزایش استرس و خواب ناکافی منجر به افزایش گرسنگی و بنابراین اغلب به افزایش غذا خوردن می شود، به خصوص اگر غذا در نزدیکی شما باشد.

روش هایی برای مقابله با کالری اضافی وجود دارد. ابتدا غذا را تا جایی که امکان دارد از ایستگاه کاری دور نگه دارید تا احتمال خوردن غذا کاهش یابد. غذا را در انباری با در بسته نگه دارید – هیچ چیز در محل کار خود و هیچ چیز روی میز آشپزخانه. بهتر است غذاهای ناسالم را در خواربار فروشی و خارج از خانه خود کاملاً نگه دارید. دوم، یک رژیم غذایی ایجاد کنید. روال ها همیشه در دستیابی به تغییر رفتار مفید هستند. سوم، هنگام غذا خوردن، غذاهای با کیفیت بالا را انتخاب کنید. سبزیجات بیشتر همیشه پاسخ درستی به سوالات تغذیه است. غذاهای بسیار خوشمزه (مانند بستنی، کیک، برگر و …)، واقعاً برای مغز انسان اعتیاد آور هستند. به اندازه کافی بخوابید و استرس خود را نیز کنترل کنید. اگر هنوز با مشکل مواجه هستید، با یک متخصص تغذیه یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی رفتاری که در رفتارهای غذایی تخصص دارد، کار کنید.

محیط های کاری از راه دور دارای مزایای بسیاری است، اما چالش های زیادی نیز دارد، از جمله چالش هایی که باعث افزایش وزن می شود. ما چندین مورد از شایع ترین علل افزایش وزن ناشی از محیط کار از راه دور را شناسایی کرده ایم. با اجرای برخی از ایده های ساده ای که در مورد آنها بحث کردیم، می توانید با موفقیت از افزایش وزن ناشی از دورکاری جلوگیری کرده و با آن مبارزه کنید.

نوشته شده توسط: کریستوفر وبر MD، FAAP، FACP، CSCS

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر