اوهورو کنیاتا ، اولین رئیس جمهور آفریقا ، توسط جو بایدن در کاخ سفید پذیرایی شدتاریخ انتشار:

این اولین سفر رئیس جمهور آفریقا به واشنگتن از زمان انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور در سال 2020 خواهد بود. رئیس جمهور Uhuru Kenyatta پنجشنبه به سفر رسمی خود به ایالات متحده در کاخ سفید پایان می دهد. کنیا در منطقه ای که ریاست جمهوری بایدن از زمان به قدرت رسیدن به آن تعهد قوی داشته است ، همچنان متحد استراتژیک آمریکایی ها است.

جو بایدن و همکاران اوهورو کنیاتا آنها سالهاست که یکدیگر را می شناسند. در سال 2010 ، معاون سابق باراک اوباما حتی از رئیس جمهور کنیا در خانه مادرش دیدن کرد.

پنجشنبه این هفته ، هیچ کمبودی در مورد موضوعات مورد بحث بین دو نفر وجود ندارد: تجارت دوجانبه ، شفافیت منابع مالی بین المللی ، حفاظت از دموکراسی ، صلح و امنیت منطقه ای و تغییرات آب و هوا به طور رسمی در دستور کار قرار گرفته است.

موضوع دیگری بر جنگ در اتیوپی ، که رئیس جمهور کنیا می گوید او دارد ، حاکم است. هیچ راه حل نظامی وجود ندارد روز سه شنبه پس از دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد.

کنیا در حال حاضر ریاست شورای امنیت را بر عهده دارد و خواستار گفتگوی سیاسی است که آدیس آبابا تاکنون آن را رد کرده است.

بدون شک ، دو سر دولت در این مورد بحث خواهند کرد حکم دیوان بین المللی دادگستری به نفع سومالی در درگیری دریایی بین دو کشور علیه کنیا روز سه شنبه.

با کمال تعجب ، Uhuru Kenyatta از سازمان ملل متحد در نیویورک گفت که دیگر صلاحیت دادگاه اصلی را به رسمیت نمی شناسد. اما این در زنگ بیداری در واشنگتن به جای آن خواستار “خلق” شد. محیط مساعد برای مذاکره ».

دیدگاهتان را بنویسید