اهمیت غذاهای سرد و گرم


اهمیت غذاهای سرد و گرم

در حقیقت ، این چهار مخلوط شامل سودا ، خلط ، خون و صفرا است و خواص آنها باعث بدخلقی افراد می شود. ما چهار مزاج پیچیده داریم ، تحت سلطه دو گرما و سرما ، دو ویژگی دیگر خشک و مرطوب هستند ، اما در مجموع نه نوع مزاج داریم (گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب و 4 مزاج ساده ، از جمله 4). اتفاق افتاد) اگر چهار توازن در بدن وجود داشته باشد و هیچ یک از دیگری بهتر عمل نکند ، مزاج نهم ، یعنی مزاج مزاج به دست می آید. اهمیت گرما و سرمای غذا در اینجا با ایجاد تعادل بین گرما و سرما غذا با خلق و خوی افراد نشان داده می شود و می توان برای رسیدن به خلق و خوی معتدل تعادل ایجاد کرد. Atminani ، Foods شما را از اهمیت سرد و گرم مطلع می کند.

سعدی آن را کمی بهتر بیان کرد:

چهار رقیب سرکش چند روزی خوشحال بودند

شیرین قوطی از قالب بیرون آمد زیرا یک چهارم غالب بود

دو اسید خلط اصلی ، خلط و سودا ، اسیدی هستند و افرادی که تحت سلطه این دو خلط هستند ، سرد مزاج هستند. اما دو مورد دیگر خون و قلیایی صفراوی هستند و طبیعت گرم دارند.

محدودیت های سرد:

اکثر مردم خونسرد هستند. بیشتر آنها سفید هستند و در هوای سرد به راحتی گرم نمی شوند و به مدت طولانی در بدن سرد باقی می مانند. میل به خواب قوی است و آنها عموماً ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و عموما عصبانی نیستند. آنها وارد می شوند و کمتر احتمال دارد احساسات خود را بیان کنند. موها تمایل به ریزش دارند و به زودی سفید می شوند. از آنجا که سیستم های سرما فعال هستند ، اسیدیته خون بیشتر است و احتمال ابتلا به بیماری های خود ایمنی مانند ام اس و پارکینسون را افزایش می دهد. ضعف ، ناتوانی ، کمبود انرژی و ضعف در این افراد شایع است. نبض آنها کند و عروق آنها باریک است.

گرگرفتگی:

افرادی که دارای خلق و خوی گرم هستند خوشایندتر و دلپذیرتر هستند ، اما به سرعت عصبانی می شوند. آنها همیشه احساس گرما می کنند و به سرعت گرم می شوند. مصرف بیش از حد شیرینی باعث آکنه و خارش بدن می شود و تمایل دارند آب بیشتری مصرف کنند. تعداد این افراد کمتر از گروه اول است. بدن آنها به راحتی در هوای سرد گرم می شود ، اما خنک کردن آنها در هوای گرم آسان نیست. این افراد پرانرژی ، برون گرا و فعال هستند و احساسات خود را به سرعت بیان می کنند. امروزه از نظر علمی ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد و غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کند. همانطور که می دانید ، سیستم سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و هایپرمی اعضای بدن همراه است و در بیشتر اندام ها دارای خواص تحریک کننده و فعال کننده است.

غذاهای متوسط:

غذا نیز بین این دو مزاج (ملایم) قرار می گیرد. به عنوان مثال ، در برخی متون ، شیر ، ماست و نان گندم به عنوان غذاهای متوسط ​​ذکر شده است.

اهمیت غذای گرم و سرد متخصص تغذیه اصفهان

غذای گرم:

نان گندم ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، گوشت اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، انگور ، بادام ، تخم خربزه ، توت ، خربزه ، چای سیاه ، خردل ، خرما ، ریحان ، اغلب ادویه جات ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذاهای سرد:

نان جو ، لوبیا پخته ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، دوغ و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، مغز ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، پنیر ، مرغ دستگاه ، آهن و ذرت.

علائم دیگر با طبیعت مختلف:

الف) دمای پوست: گرمی و سردی پوست نشانه گرمی و سردی مزاج است. رطوبت و زبری پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت است.

ب) رشد مو: رشد سریع و سیاه نشانه گرما و نور کوتاه و سفید نشانه سرما است. فرها نشانه خشکی و صافی نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن: اکثر افرادی که دارای مزاج سرد هستند سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) تخیل: بی خوابی سرد و مرطوب است و بی خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

ه) کارهایی که باید انجام شود: افراد گرم همه کارها را سریع انجام می دهند ، در حالی که افراد خونسرد به آرامی کار می کنند.


دکتر. رزا آتمینانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اولیه تغذیه و میزان و سبک غذا نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و پزشک اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

چربی مناسب برای سالم ماندن

محصولات تراریخته و غذایی

بررسی آثار مضر قند

غذاهای دودی پرخطردیدگاهتان را بنویسید