اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری یکی از نگرانی های زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. با این حال ، بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق استفاده کنید. زیرا در این مدت نباید رژیم کاهش وزن داشته باشند. به همین دلیل ، مهم است که غذاهایی را انتخاب کنید که از نظر کیفیت و ارزش غذایی مطلوب هستند و از غذاهای پرکالری دوری کنید. به منظور ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق ، باید به منابع غذایی موجود در خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی و شیوه زندگی توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نتیجه افزایش وزن تحت نظر قرار گیرد. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

در اینجا برخی از دلایل اصلی افزایش وزن آورده شده است:

  • منابع غذاهای نشاسته ای حاوی مقادیر زیادی شکر (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) ، از جمله مصرف زیاد (عادات بد غذایی و رفتارها) ، شیرینی و شکلات
  • عدم تحرک و فعالیت بدنی
  • در موارد ادم و احتباس مایعات یا پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید