انتظارات مردم قبل از انتخابات ریاست جمهوری 17 اکتبرتاریخ انتشار:

انتخابات ریاست جمهوری یکشنبه 17 اکتبر در کیپ ورد برگزار می شود. رای دهندگان در این کشور کوچک پرتغالی زبان در غرب آفریقا ، با حدود 560 هزار نفر جمعیت ، بین هفت نامزد تصمیم گیری می کنند. در میان آنها دو نفر مورد علاقه هستند: کارلوس وایگا از جنبش برای دموکراسی (MPD) ، یک حزب دولتی لیبرال ، و خوزه ماریا نیوز ، تحت حمایت حزب آفریقایی استقلال کیپ ورد (PAICV). اختیارات رئیس جمهور در این کشور محدود است. اما پس از رنج بسیار از بحران سلامت ، انتظارات اصلی رای دهندگان اقتصادی است.

با خبرنگار ویژه ما در پریا ، شارلوت ادراک

ویلسون باروس 39 ساله که روی بازوها گوشواره و خالکوبی می کند ، در بازار سرپوشیده سوکوپیرا کفش و لباس می فروشد. با این حال ، همه گیری کووید 19 خوب پیش نمی رود: ” مردم در حال حاضر شغل ندارند ، قدرت خرید ندارند. بنابراین مشتری نمی آید. مردم شکم خود را ترجیح می دهند. »

به ویژه قیمت برق در اکتبر 37 درصد افزایش یافت! ایوانیلو فریرا ، قایقرانی در بندر پریا: ” همه چیز رشد کرد: بنزین ، گاز و حتی آبجو. من انتظار دارم سیاست اجتماعی بیشتر و رئیس جمهور آینده بیشتر به فقیرترین علاقمند باشد. »

سولامیتا گونچالوز ، 23 ساله ، که روی چهارپایه نشسته است ، در یک دفترچه یادداشت تحقیق می کند. او در طول روز در یک فروشگاه خانوادگی کار می کند. عصر ، او آموزش دبیرخانه را دنبال می کند: ” یافتن شغل دشوار است ، حتی اگر تحصیل کنید و تحصیل کنید. هیچ کمکی از طرف دولت یا هیچ نهادی برای ما وجود ندارد. »

به گفته بانک توسعه آفریقا ، پس از امضای قرارداد 8.9 in در سال 2020 ، انتظار می رود رشد کیپ ورد در سال 2021 و 2022 4.6 درصد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید