افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی اوقات بخشی عادی از زندگی است. طبیعی است که به خاطر از دست دادن یکی از عزیزان یا شغل خود غصه بخورید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که به دلیل استرس در زندگی خود علائم افسردگی را تجربه می کنید“افسردگی” نامیده میشود.

اکثر افراد از افسردگی رهایی می یابند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، اگر علائم افسردگی ناپدید نشوند و افسردگی در عملکرد طبیعی شما اختلال ایجاد کند ، این مورد رخ می دهد. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی شدید” تماس گرفت.

افسردگی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها ادامه یابد. دانستن علائم افسردگی بسیار مهم است ، بنابراین هنگام بروز علائم می توانید از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی زیادی وجود دارد. مردم می توانند افسردگی اساسی را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس درد قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

بیماران مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

اندوه

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. هر چقدر هم که تلاش کنید متوجه خواهید شد که نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. می توانید بدون دلیل مدام گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف و انتقاد از خود تجربه کنند.

تحریک

این علامت افسردگی شما را عصبی ، مضطرب یا مضطرب می کند. مردان مبتلا به افسردگی شدید اغلب افسردگی را با پرخاشگری یا رفتار بی دقتی نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، اینها ممکن است نشانه های افسردگی باشند. افرادی که افسرده هستند ممکن است احساس کنند که تفکر آنها کند می شود.

علائم جسمی.

بیماران افسرده اغلب درد و سردرد یا مشکلات گوارشی را تجربه می کنند که علت پزشکی دیگری ندارند و به درمان پاسخ نمی دهند.

اتلاف انرژی.

اگر افسرده هستید ، همیشه می توانید احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها در حال کند شدن است.

علائم افسردگی گذرا

از دست دادن بهره.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های سرگرم کننده مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا معاشرت است. این می تواند به عنوان نادیده گرفتن مسئولیت ها و نظافت فیزیکی تلقی شود.

برنامه خواب تغییر می کند.

اکثر افرادی که از افسردگی رنج می برند می دانند که این مشکل به مشکلات خواب آنها مربوط می شود. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است در طول شب دچار مشکل شوند. ممکن است خواب آلودگی بیش از حد یا حتی خواب زیاد در طول روز وجود داشته باشد.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که شکستن آن دشوار است. خواب ضعیف حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد از وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه به غذا خوردن را از دست می دهند ، برای برخی دیگر غذا خوردن راهی برای جبران احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به معنای تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی است. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه دقیق تا ملاحظات کوتاه مدت متغیر باشند. این افکار شامل اقدام اخیر خودکشی نیست.

فکر صدمه زدن به خود یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید آن را جدی گرفت. اگر قصد خودکشی دارید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر برخی از این علائم افسردگی کلاسیک را دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مراجعه به پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه حدود 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بیشتر موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود زیرا علائم افسردگی در نظر گرفته نمی شوند.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که چنین درمانی به طور کلی در موارد افسردگی بالینی شدید بسیار موفق است. و هرچه درمان زودتر آغاز شود ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. پس منتظر نمانید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با کادر مجرب و متخصص خود که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تجربه ارائه خدمات مراقبت در منزل و خدمات پرستاری می باشد ، آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان گرانقدر خود می باشد.

پرسنل مجرب مرکز ، در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پزشکی ارائه کردند و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول قرار دادند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافیست با متخصصین این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید